מועצת הביטחון של האו"ם. צילום: מחלקת המדינה האמריקאית
של האו"ם. צילום: מחלקת המדינה האמריקאית

 

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום (ו') לדיון מיוחד שיעסוק בהכרזת טראמפ על הכרה אמריקאית בירושלים כבירת ישראל. המועצה תתכנס לבקשת המדינות בריטניה, צרפת, איטליה, שבדיה, בוליביה, מצרים, סנגל ואורוגוואי, המתנגדות להכרזה האמריקאית.

ראש ממשלת בריטניה אמרה: "אנחנו לא מסכימים עם החלטת ארה״ב להעביר את שגרירותה לירושלים ולהכיר בה כבירת ישראל. אנו סבורים שההחלטה אינה עוזרת לקידום השלום. שגרירות בריטניה תישאר בתל אביב". קנצלרית גרמניה אנגלה : "הממשל בברלין אינו תומך בעמדה זו משום שמעמדה של צריך להיקבע במסגרת פתרון שתי המדינות". נשיא צרפת עמנואל : "זו החלטה מצערת, צרפת אינה מאשרת אותה. היא מנוגדת לחוק הבינלאומי ולהחלטות מועצת הביטחון של האו"ם".

מוגריני. צילום: לע"מ
. צילום: לע"מ

 

מזכירת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני, הביעה גם היא את דאגתה מהמהלך: "ההחלטה של מדאיגה מאוד ובעלת הקשר שביר. היא יכולה להחזיר אותנו לימים אפלים אפילו יותר מאלו שבהם אנו חיים כעת. יש למצוא דרך לקיים משא ומתן שבו ייקבע מעמדה של ירושלים כבירתן העתידית של שתי המדינות"

השגרירה האמריקנית באו"ם, , חיזקה את הנשיא: "טראמפ הפגין אומץ. המהלך הזה סמלי, שכן שממשלת ישראל כבר יושבת בירושלים. הנשיא טראמפ הקשיב לרחשי הלב ולרצון העם האמריקאי. אנו מחויבים לתהליך השלום".גם בקואליציה הרפובליקנית היהודית היו מרוצים ופרסמו מודעת תודה לטראמפ על גבי ה"ניו יורק טיימס".

בשדולה היהודית הפרו ישראלית איפא"ק שבחו את הנשיא, בעוד שדולת היהודית הפרו פלסטינית מחו על כך.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.