דף הבית > אקטואליה וחדשות > מועצת גדולי התורה הורתה לח"כים לפרוש אם חוק הגיוס יאושר

מועצת גדולי התורה הורתה לח"כים לפרוש אם חוק הגיוס יאושר

דרמה פוליטית מתגלגלת: מועצת גדולי התורה הורתה היום לחברי הכנסת החרדיים מטעם אגודת ישראל לפרוש מהקואליציה במידה וחוק הגיוס יעבור במתכונתו הנוכחית. ח"כ ישראל אייכלר: "לראש הממשלה לא כדאי בחירות"

בתום ישיבה שנמשכה כשעה וחצי, הורתה היום (חמישי) מועצת גדולי התורה לחברי הכנסת החרדיים מטעם אגודת ישראל- סגן השר יעקב ליצמן, מאיר פרוש ואליעזר מוזס – על פרישה מהקואליציה במידה וחוק הגיוס יעבור במליאת הכנסת במתכונתו הנוכחית.

ההערכה היא כי למרות נכונות הח"כים החרדים לאפשר את חקיקת חוק הגיוס וסיום המשבר הארוך, הממשלה צפויה לבקש מבג"ץ דחייה של חצי שנה על מנת לנסח חוק שיותאם לכולם.

כינוס מועצת גדולי התורה.ארכיון. צילום:פלאש 90

 

בראיון שנתן היום (חמישי) ח"כ ישראל אייכלר לגלסנר בקול ברמה הוא אמר: "אין לנו עדיין מידע לאיזה סעיפים גדולי הדור התנגדו. לא נסכים גם להעברת החוק בקריאה טרומית עם התחייבות לתיקונים. גם לראש הממשלה לא כדאי בחירות. אני מניח שנתניהו לא יעלה את החוק ללא הסכמתנו. לא מעניין אותנו מה בגצ יאמר".

כזכור, בתחילת השבוע התייחס ראש הממשלה נתניהו לדו"ח מערכת הביטחון בנושא חוק הגיוס, ואמר כי ינסה "להגיע להסכמה רחבה בקואליציה ולהביא את החוק למרות שהזמן צר מאוד".

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

פוטין: "במלחמה גרעינית כולם ימותו – אבל אנחנו נגיע לגן עדן"

נשיא רוסיה התייחס לאפשרות שרוסיה תידרש לעשות שימוש בנשק הגרעיני שברשותה: "מדינה שתתקוף אותנו צריכה לדעת: הנקמה שלנו תהיה בלתי נמנעת. היא תחרב בכל מקרה"