WP_Post Object ( [ID] => 96807 [post_author] => 117 [post_date] => 2020-02-13 13:46:20 [post_date_gmt] => 2020-02-13 11:46:20 [post_content] =>

משבר הרשימה השחורה: הבוקר התקיים כינוס חירום של נציגי התעשיינים של איזור תעשייה ברקן יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ובהשתתפות שר הכלכלה ח"כ אלי כהן בברקן. בישיבה הוחלט על רשימת צעדים שתנקוט המועצה האזורית שומרון יחד עם התעשיינים בכדי להלחם בהחלטה ובכדי לסייע למפעלים , בין השאר הוחלט כי המועצה תגיש יחד עם התעשיינים תביעה ייצוגית כנגד האו"ם בהתאם לחוק ה bds.

[caption id="attachment_486713" align="alignnone" width="600"] אלי כהן ודגן בברקן. צילום: רועי חדי[/caption] יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "התכנסנו בעקבות ההצהרה המבישה שיצאה ע"י ארגון כל כך מוביל בזכויות אדם, המועצה לזכויות האדם של האו"ם, שמובל ע"י מדינות שמטיפות לנו מוסר כמו לוב, אינדונזיה, ירדן, כוויות, - מדינות שידועות בדאגתן לזכויות האדם, לא רק שאנחנו לא נישבר, אנחנו נלחם." דגן הודיע: "בתחילת השבוע תוגש ע"י המועצה האזורית שומרון ביחד עם נציגי המפעלים באזור תעשיה ברקן, תביעה לפי חוק החרם כנגד בעלי התפקידים במועצת זכויות האדם, ובראשם הנציבה מישל בצ'לט ומזכל האום אנטוניו גוטרש, וכן נגד אירגוני שמאל נוספים, ונדרוש לקבל פיצויים, כפי שנפסק ע"י ביהמ"ש המחוזי בירושלים" [caption id="attachment_483188" align="alignnone" width="600"] מועצת הביטחון. צילום: רויטרס[/caption] דגן הודיע כי יביל מהלך של איסור כניסה לישראל לחברי מועצת הביטחון של האו"ם: אנחנו נפנה ביחד לשר הפנים ח"כ אריה דרעי, ולשר לעניינים אסטרטגיים ח"כ גלעד ארדן ונבקש מהם לממש את סמכותם לפי תיקון מס' 28 לחוק הכניסה לישראל שמסמיך אותם לאסור על כניסה של פעילי BDS לישראל משום שהחל מאתמול הארגון המכונה "ארגון מועצת זכויות האדם של האו"ם" הוא ארגון BDS לכל דבר ועניין, הוא ארגון אנטישמי, ארגון צבוע, שמדבר על שלום, והמטרה האמיתית שלו היא רק לחבל במדינת ישראל ולפגוע בדו קיום". שר הכלכלה והתעשייה, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אלי כהן, אמר בכנס: "חשוב לי להבהיר לתעשיינים ולציבור הרחב- ההחלטה לא שווה את הנייר עליו היא כתובה, אין לה שום ערך, שיניים או משמעות. נציבות זכויות האדם של האום הוכיחה פעם נוספת שמדובר בגוף פוליטי פרו פלסטיני שהדבר האחרון שהוא עוסק בו זה זכויות אדם. נפעל לסייע לתעשיינים ככל שיידרש, ולהמשיך לבנות ולפתח את אזורי התעשייה ביהודה ושומרון שיש להם חשיבות התיישבותית, כלכלית וביטחונית עם מדינת ישראל". [koo_vod_artiplayer clipid=0_9f5n9754] משה לב רן, סמנכ"ל במפעל 'טוויטו פלאסט' שבאיזור תעשייה ברקן הנמצא ברשימה השחורה, סיפר: "קיבלתי ממועצת זכויות האדם של האו"ם מכתב הדורש שנודה שאנחנו מענים את הפלסטינים וכופים את עצמנו עליהם, השבתי להם בכתב כי אם היו מגיעים פעם אחת לבקר ולראות את המציאות בעיניים הרשימה השחורה הייתה הופכת מהר מאד ללבנה. אותם אנשים יושבים במשרדים מפוארים באירופה ואוכלים גבינות שוויצריות, מעולם לא פגשו את מוחמד או את עבדאללה ולא עשו מעולם שום דבר עבורם- אנחנו כן. בכל יום עוברים כאן 100 אלף פלסטינים שמתפרנסים כאן לצד הישראלים, מקבלים את אותם תנאי העסקה מקודמים ועוד, הדרך היחידה לפעול למען הדו קיום ולהלחם בהחלטה ההזויה הזו היא להמשיך ולהקים עוד מפעלים עוד תעשייה רק כל נביס אותם" [caption id="attachment_486708" align="alignnone" width="600"] אזור התעשיה ברקן. צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90[/caption] עופר מאיר, מנכ"ל ובעלים של מפעל עופרטקס שנמצא ברשימה השחורה ומעסיק מאות פלסטינים, הוסיף: "אנחנו מצפים ממדינת ישראל לעמוד לצדנו ולתמוך בנו בעניין הזה. ולהפוך אותנו לשווים בין שווים עם שאר החברות והמפעלים בארץ, תמיכה בנו היא תמיכה הן במדינת ישראל הן בהתיישבות והן בפלסטינים שמתפרנסים כאן, זהו קידום של כל האינטרסים, גם של ישראל וגם של אירופה המעוניינים בשקט ובדו קיום באיזור. בסופו של דבר, דרך הכלכלה אנחנו נביא את השלום".

[post_title] => מועצה אזורית שומרון תתבע את האו"ם [post_excerpt] => בכינוס חירום הבוקר של תעשייני השומרון יחד עם ראש מועצת שומרון ושר הכלכלה הודיע דגן: תביעה משותפת נגד האו"ם בהתאם לחוק ה bds. "לא נשב מהצד כשמנסים לפגוע בתעשייה ובתושבי ההתישבות ביו"ש" [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%9e%d7%95%d7%a2%d7%a6%d7%94-%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%aa-%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%aa%d7%aa%d7%91%d7%a2-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%90%d7%95%d7%9d [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-27 18:57:44 [post_modified_gmt] => 2020-08-27 15:57:44 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%9e%d7%95%d7%a2%d7%a6%d7%94-%d7%90%d7%96%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%aa-%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%aa%d7%aa%d7%91%d7%a2-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%90%d7%95%d7%9d/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

מועצה אזורית שומרון תתבע את האו"ם

יאיר אוריאל

בכינוס חירום הבוקר של תעשייני השומרון יחד עם ראש מועצת שומרון ושר הכלכלה הודיע דגן: תביעה משותפת נגד האו"ם בהתאם לחוק ה bds. "לא נשב מהצד כשמנסים לפגוע בתעשייה ובתושבי ההתישבות ביו"ש"

משבר הרשימה השחורה: הבוקר התקיים כינוס חירום של נציגי התעשיינים של איזור תעשייה ברקן יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ובהשתתפות שר הכלכלה ח"כ אלי כהן בברקן.

בישיבה הוחלט על רשימת צעדים שתנקוט המועצה האזורית שומרון יחד עם התעשיינים בכדי להלחם בהחלטה ובכדי לסייע למפעלים , בין השאר הוחלט כי המועצה תגיש יחד עם התעשיינים תביעה ייצוגית כנגד האו"ם בהתאם לחוק ה bds.

אלי כהן ודגן בברקן. צילום: רועי חדי

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "התכנסנו בעקבות ההצהרה המבישה שיצאה ע"י ארגון כל כך מוביל בזכויות אדם, המועצה לזכויות האדם של האו"ם, שמובל ע"י מדינות שמטיפות לנו מוסר כמו לוב, אינדונזיה, ירדן, כוויות, – מדינות שידועות בדאגתן לזכויות האדם, לא רק שאנחנו לא נישבר, אנחנו נלחם."

דגן הודיע: "בתחילת השבוע תוגש ע"י המועצה האזורית שומרון ביחד עם נציגי המפעלים באזור תעשיה ברקן, תביעה לפי חוק החרם כנגד בעלי התפקידים במועצת זכויות האדם, ובראשם הנציבה מישל בצ'לט ומזכל האום אנטוניו גוטרש, וכן נגד אירגוני שמאל נוספים, ונדרוש לקבל פיצויים, כפי שנפסק ע"י ביהמ"ש המחוזי בירושלים"

מועצת הביטחון. צילום: רויטרס

דגן הודיע כי יביל מהלך של איסור כניסה לישראל לחברי מועצת הביטחון של האו"ם: אנחנו נפנה ביחד לשר הפנים ח"כ אריה דרעי, ולשר לעניינים אסטרטגיים ח"כ גלעד ארדן ונבקש מהם לממש את סמכותם לפי תיקון מס' 28 לחוק הכניסה לישראל שמסמיך אותם לאסור על כניסה של פעילי BDS לישראל משום שהחל מאתמול הארגון המכונה "ארגון מועצת זכויות האדם של האו"ם" הוא ארגון BDS לכל דבר ועניין, הוא ארגון אנטישמי, ארגון צבוע, שמדבר על שלום, והמטרה האמיתית שלו היא רק לחבל במדינת ישראל ולפגוע בדו קיום".

שר הכלכלה והתעשייה, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אלי כהן, אמר בכנס: "חשוב לי להבהיר לתעשיינים ולציבור הרחב- ההחלטה לא שווה את הנייר עליו היא כתובה, אין לה שום ערך, שיניים או משמעות. נציבות זכויות האדם של האום הוכיחה פעם נוספת שמדובר בגוף פוליטי פרו פלסטיני שהדבר האחרון שהוא עוסק בו זה זכויות אדם. נפעל לסייע לתעשיינים ככל שיידרש, ולהמשיך לבנות ולפתח את אזורי התעשייה ביהודה ושומרון שיש להם חשיבות התיישבותית, כלכלית וביטחונית עם מדינת ישראל".

משה לב רן, סמנכ"ל במפעל 'טוויטו פלאסט' שבאיזור תעשייה ברקן הנמצא ברשימה השחורה, סיפר: "קיבלתי ממועצת זכויות האדם של האו"ם מכתב הדורש שנודה שאנחנו מענים את הפלסטינים וכופים את עצמנו עליהם, השבתי להם בכתב כי אם היו מגיעים פעם אחת לבקר ולראות את המציאות בעיניים הרשימה השחורה הייתה הופכת מהר מאד ללבנה. אותם אנשים יושבים במשרדים מפוארים באירופה ואוכלים גבינות שוויצריות, מעולם לא פגשו את מוחמד או את עבדאללה ולא עשו מעולם שום דבר עבורם- אנחנו כן. בכל יום עוברים כאן 100 אלף פלסטינים שמתפרנסים כאן לצד הישראלים, מקבלים את אותם תנאי העסקה מקודמים ועוד, הדרך היחידה לפעול למען הדו קיום ולהלחם בהחלטה ההזויה הזו היא להמשיך ולהקים עוד מפעלים עוד תעשייה רק כל נביס אותם"

אזור התעשיה ברקן. צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

עופר מאיר, מנכ"ל ובעלים של מפעל עופרטקס שנמצא ברשימה השחורה ומעסיק מאות פלסטינים, הוסיף: "אנחנו מצפים ממדינת ישראל לעמוד לצדנו ולתמוך בנו בעניין הזה. ולהפוך אותנו לשווים בין שווים עם שאר החברות והמפעלים בארץ, תמיכה בנו היא תמיכה הן במדינת ישראל הן בהתיישבות והן בפלסטינים שמתפרנסים כאן, זהו קידום של כל האינטרסים, גם של ישראל וגם של אירופה המעוניינים בשקט ובדו קיום באיזור. בסופו של דבר, דרך הכלכלה אנחנו נביא את השלום".

ערוץ 20
פרופ' שרון עינב לערוץ 20: "אנחנו בעיצומו של אסון"
חבר הכנסת שלמה קרעי תוקף את הצעת החוק של שקד בעניין פסקת ההתגברות ואומר "מדובר כאן בהצגה של איילת "בגץ כבר לא סניף של מרצ" שקד"
ערוץ 20
ח"כ קרעי: לסגור הכל – בתי כנסת והפגנות, העיקר שהמגיפה תדעך
קידוח לווייתן // צילום: נובל אנרג'י
ערוץ 20
מה אפשר ללמוד מפרשת קין והבל על ההפגנות בבלפור?
צילום: אליהו ינאי
ערוץ 20
האם משרד האוצר מנפח את תקציבי הקורונה?
ערוץ 20
שפטל על בג"צ הרב אליהו: "שהשופט שטיין יכתוב פסק דין כזה?! לא האמנתי מה אני קורא"
בנימין נתניהו, אבו מאזן
ערוץ 20
"הזיה ומחדל" – ראיון עם רננה ואורי פרץ שעברו נסיון לינץ' בשומרון
ערוץ 20
ירה באוויר כדי להגן על חייו ומשפחתו – וזומן לחקירה באזהרה
ערוץ 20
פרופ' דרור מבורך: "צריך מדיניות אחידה להגבלת התפילות וההפגנות"