הבית היהודי זועם על פינוי עמונה וההריסות ביישוב עפרה. יו"ר סיעת הבית היהודי שולי מועלם רפאלי קוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר הקמת יישוב חדש למפוני עמונה – בתוך שבועיים. מועלם הגיבה להריסת תשעת הבתים בעפרה ואמרה כי "מצבם של תושבי עמונה היא נקודת שבירה שיכולה לגרור את כולנו לבחירות חדשות".

יזעזע את הממשלה? הריסת הבתים בעפרה. צילום: אוהד אמיתון, TPS

"ההתיישבות ביהודה ושומרון לא זקוקה עוד למתנות לאביונים", הוסיפה מועלם ואיימה, "עד ה-15 במרץ יש הזדמנות לרה"מ להחליט על האישור להקמת יישוב חדש בממשלה, או שאת המסכה הזאת שנקראת ממשלת ימין נוריד אחת ולתמיד".

כמו כן, רמזה יו"ר סיעת הבית היהודי כי נתניהו מתעלם מהבעיה בעודו מבלה ימים רבים במסעות מדיניים בחו"ל: "אחת ולתמיד חובה עלינו להגיע אל השורש ולעקור אותו, במקום את היהודי מביתו. אי אפשר להמשיך להתבשם מהחדר הסגלגל ומהפארקים באוסטרליה בזמן שמשפחות עמונה דחוסות בקופסאות גפרורים ויישוב חדש למרות שהובטח לא נראה באופק".

"הרס תשעת הבתים בעופרה היא איוולת של ממשלת הימין, ממשלה שאני וחברי סיעתי שותפים מלאים ואחראים לכל החלטותיה. אם לעת הזאת הגענו למלכות, היום בתשובה להריסה הבתים חייב רה"מ לממש את הבטחתו לעקורי עמונה ולהקים ישוב חדש עד ה-31 למרץ השנה. שבענו הבטחות, לא ימכרו לנו יותר פייק ניוז".

סמוטריץ': "אולי הגיע הזמן לחשוב על בחירות"

זהו אינו האיום הראשון מצד חברי הבית היהודי להפלת הממשלה. מוקדם יותר היום (ג') כתב ח"כ בצלאל סמוטריץ' בעמוד הפייסבוק שלו כי יש להרהר בהליכה לבחירות. כמו מועלם, סמוטריץ כתב את הדברים על דעתו בלבד, והוא אינו מתואם עם בנט או עם שקד.

"מחדלי הביטחון, החקירות הפליליות, חוסר המשילות מול עריצות בג"ץ, הפרת ההבטחה לעמונה, הריסה בעפרה, אולי הגיע הזמן להתחיל לחשוב ברצינות על בחירות", צייץ סמוטריץ בחשבון הטוויטר שלו, והפנה את העוקבים לחשבון הפייסבוק שלו לקרוא את ההסבר המנומק.:עוד באותו נושא