עם ישראל חגג בהמוניו את חג הסוכות. על פי נתונים מחברות המוכרות , נראה כי השנה נבנו רבות יותר מאשתקד מה שמחזק סקרים בדבר התקרבות ליהדות בקרב עם ישראל.

נמשך הדיון בעניין המטוס הסורי שהופל, בישראל דוחים את ממצאי הדו"ח הרוסי ומדגישים כי האחריות מוטלת על כתפי הסורים. במקביל יצר קשר עם וביקש למסור תנחומים למשפחות. נכון לעתה ברוסיה סוברים שנפילת המטוס באשמת ישראל והיא פועלת ברוח זו.

‏פוטין הדגיש שהחלטת על האמצעים לחיזוק יכולותיה של ההגנה האווירית הסורית תואמים למצב שנוצר, ומיועדים קודם כל למניעת כל איום לחיי המשרתים הרוסים במאבקם בטרור הבינלאומי.

, נשיא טורקיה ממשיך לאיים על ארצנו ואמר כי ״טורקיה לא תפקיר את ירושלים, תגן על מסגד אל-אקצא ותמשיך להילחם נגד פעילות ארה״ב וישראל בירושלים״

מאיים על ישראל. נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן. צילום: רויטרס

מנהיגה הרוחני של , עלי חמינאי, אמר כי מבצעי הפיגוע שבו נהרגו 25 איש במהלך המצעד הצבאי האיראני קיבלו מימון מערב הסעודית ואיחוד האמירויות וזכו לתמיכת ארה״ב. חמינאי אמר: ״נעניש בחומרה רבה את מבצעי הפיגוע״. האשימה גם את ישראל ואיימה בתגובה קשה. מוקדם יותר הודיעה על מעצרם של חלק ממבצעי הפיגוע.

בעוטף עזה הוצתו לפחות 9 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה. שריפות אירעו בין השאר ביער שמחון בנחל עוז, בארי, כיסופים וניר יצחק. עשרות בלוני תבערה הופרחו עי ידי מחבלים מעזה לישראל.

ביער כיסופים התפוצץ מטען חבלה שהיה מחובר לקבוצת בלונים שהפריחו מחבלים מעזה.

בהמשך היום כלי טייס של חיל האוויר ירה (א׳) בסמוך לחוליית מחבלים מפריחי בלוני תעברה בצפון רצועת עזה.

כוחותינו חיסלו שני מחבלים בגבול הרצועה. מחבל מהג׳יהאד האסלאמי חוסל אמש (א׳) לאחר שסיכן אותם במהלך ההתפרעויות על הגדר בגבול הרצועה ומחבל נוסף היום (ב׳) לאחר שהניח חפץ חשוד בגדר המערכת. מחבלים נוספים נפצעו מאש כוחותינו. במהלך החג התפרעו ערבים רבים על הגדר והשליכו מטעני חבלה ורימונים לעבר חיילינו, שבאורח נס לא נפגעו.

שני שחקני עירוני קריית שמונה ומ.ס. אשדוד מליגת העל בכדורגל נעצרו במהלך החג לאחר שהיו מעורבים בתאונת פגע וברח. השחקן הצעיר מאשדוד חשוד כי נהג ופגע בנער בן 16 שרכב על אופניו בשדרות רוקח בתל אביב ופצע אותו קשה. השחקן נמלט מהמקום וע״פ החשד, חברו המשחק בקריית שמונה הגיע עם רכב אחר ולאחר שהחביאו את הרכב הפוגע, עזבו את המקום וחזרו לאזור התאונה.

הולך רגל בשנות ה-30 לחייו נהרג מפגיעת רכב בתאונת ״פגע וברח״ בסמוך לכיכר פריז בירושלים. הנהג, זר בשנות ה-50 לחייו, נעצר מאוחר יותר והוא חשוד בין השאר בנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא