על רקע היציאה לדרך של הליך הוצאת המסתננים האפריקנים מישראל והעברתם למדינה שלישית, תקפו היום (חמישי) בברוטליות ובהם הפעיל הקיצוני את . בין היתר כינו אותה "פאשיסטית" וקראו אליה "יש לך דם על הידיים".

שרת המשפטים הגיעה מוקדם יותר היום לפגישה של "פורום משפיעים" של בשכונת שפירא שבדרום תל-אביב. בעת שיצאה מרכבה תקפו אותה הפעילים כשהם מתקרבים אליה, דוחפים לעברה מצלמות וצועקים.

בין הקריאות היו כאלה שהתייחסו למראה הפיזי של שקד ולאופן דיבורה: "הנה הפאשיסטית שמדברת נורא יפה, אסתטית מאוד, אפילו הפרעת הדיבור שלך…", קרא לעברה כהן, כשהוא ממשיך לרדוף אחריה בעוד השרה מתעלמת.

"כמה דם יש לך על הידיים?", הוסיף כהן להטריד, "למי יש יותר דם על הידיים, לך או לבעלך?".

פעילי שמאל קיצוני מפגינים נגד השרה שקד. צילום מסך

פעילה אחרת המצולמת בסרטון קוראת לעבר השרה: "אדם אחמד שנרצח בדרום סודן מוסר לך דרישת שלום מהקבר". קריאה שבאה ככל הנראה על רקע ניסיונות של ארגונים קיצוניים להציג קשר לכאורה, בין העברת למדינות רואנדה או אוגנדה, לבין קורותיהם של אנשים שהסתננו לישראל מסודן בעבר וחזרו לארצם בהמשך.

"את מומחית לרצח!"

בשלב הזה פעילה שלישית נצמדת אל השרה וטוענת: "יש לך פגישה עם תושבים בנווה שאנן אבל אין שם שום תושב של נווה שאנן".

השרה איילת שקד מותקפת על ידי פעילי שמאל
השרה איילת שקד מותקפת על ידי פעילי שמאל

"אתם מגיעים אלינו לשכונה ולא מביאים אותנו לדבר אתכם?", היא ממשיכה. בשלב הזה קורא לעברה כהן: "את מומחית לרצח!".

"גזענית! פשיסטית! רוצחת!"

פעילת השמאל הוסיפה לקרוא: "המקום שלך הוא לא פה! תלכי לבית שלך!" ו- "יש לך דם על הידיים! איילת שקד!". כמו כן נשמעו קריאות: "היא עושה מעשים שמובילים לרצח!".

1

גם ביציאה מהפגישה המתינו אותם פעילים לשקד כשהם צועקים לעברה בין היתר באמצעות מגאפונים: "את שרה גזענית! פשיסטית! את מקדמת שנאה! רוצחת! אין שום דבר יהודי בך!"

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא