הדבר הכי טבעי עבור השמאל הישראלי זה לחבר בין הפיגוע הרצחני הנורא אמש בחלמיש לבין ההחלטה להציב מגנומטרים בהר הבית. לאמירות מהצד הזה צריך לענות בנחישות ובתקיפות בשאלות איפה היו המגנומטרים כשנרצחו בני משפחת פוגל? כמה מגנומטרים גרמו לרצח 52 ישראלים בשנתיים האחרונות או שני השוטרים בהר הבית בשבוע שעבר?

מעודכן

הפלסטינים לא צריכים תירוץ לרצוח יהודים ולכן הדבר הכי חמור שיכול לקרות לאחר הפיגוע אתמול, זה החיבור בין ההחלטה להלחם בטרור בהר הקדוש לבין הרצח הנורא וכתוצאה מכך התקפלות של המגנומטרים מהר הבית. הקישור היחידי שצריך לעשות ראש הממשלה להר הבית מהפיגוע אתמול, זו סגירה של ההר לשבוע כצעד ענישה לפלסטינים שתומכים בטרור, שהסיתו שבוע שלם את הצעירים לצאת ולרצוח יהודים. אותם צריך להעניש.

ביהודה ושומרון צריך לפרוס כוחות גדולים עם מסר ברור: טרור ייענה בענישה חריפה, בסגר והכי חשוב בבנייה ביישובים ביהודה ושומרון. הפלסטינים רוצים הסלמה, ישראל צריכה להילחם בה. לא להתרפס בגלל איומים בטרור. עשרות האלפים שנכנסים לישראל להתפרנס צריכים להבין שהכניסה מותרת בימי שקט ולא בימי טרור.

מגנומטרים בהר הבית. פלאש 90
אסור להיכנע: מגנומטרים בהר הבית. פלאש 90

אבוי לה למערכת הביטחונית שתבוא לקבינט ותגיד ״אמרנו לכם״. הדבר היחידי שהם צריכים להסביר זה איך יכול להיות שמחבל שמוכר היטב למנגנוני הביטחון הפלסטינים, מזוהה עם חמאס בעמוד פייסבוק שלא מותיר מקום לספק לא נעצר על ידי מערכת הביטחון הישראלית. איך יתכן שהוחלט שעות לפני הפיגוע להוריד כוננות ולשחרר גדודים הביתה. הדרג המדיני חייב להפגין נחישות מול הטרור ולא התרפסות, לגבות את שר הביטחון והשר לביטחון פנים, ולתת הוראה לצאת לשטח ולסכל טרור.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון