נמצאה הסיבה לטרור האסלאמי ההולך וגובר באירופה – המדיניות הפרו-ישראלית, לכאורה, של מדינות המערב. הדובר – מו"ל עיתון "", עמוס , כך מפרסם גלעד צוויק באתר "מידה".

שוקן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שנים של תמיכת המערב בציונות ובישראל, כולל בחמישים השנים האחרונות שישראל מקיימת משטר וגניבת קרקע, יש להם חלק ניכר בעוינות של האסלאם למערב".

עמוס שוקן. צילום: פלאש 90
עמוס שוקן. צילום: פלאש 90

אם לא די בהאשמתו המקוממת את ישראל כאחראית לטרור המוסלמי הגובר בשטוקהולם, ברלין, ניס, בריסל ובאירופה בכלל, הרי שמו"ל הארץ מותח ביקורת גם על אלה שאינם מסכימים עמו. בסדרת ציוצים בטוויטר כתב שוקן לאדם אחר: "אתה באמת לא רואה את הקשר בין הטרור האסלאמי באירופה לבין תמיכה אירופאית בציונות יותר ממאה שנה? אז ברור שחשוב להם (לטרוריסטים, נ.מ) לאזן את זה. הם עוזרים בכך".

דבריו של שוקן עוררו סערה וביקורות רבות נשמעו על דבריו המיישרים קו עם תיאוריות אנטישמיות חשוכות. שוקן מצידו טען "אמרתי דבר יחסית מינימליסטי. יש עוד סיבות כנראה" להתעצמות הטרור האסלאמי, אך תמיכת המערב בציונות "אינה סיבה זניחה" בהקמתם של ארגוני טרור רצחניים.

מו"ל עיתון השמאל הקיצוני גם לא מפספס הזדמנויות להגן על מאמרו האנטישמי של יוסי קליין שטען כי "הדתיים הלאומיים מסוכנים יותר מחיזבאללה. את הערבים אפשר להרוג, אותם לא". שוקן טוען כי ההשוואה בין השניים סך הכל מתונה. "אין במאמר לשון משתלחת" לדברי המו"ל.

"הארץ" מואשם כי הוא כלי משרת את אויבי ישראל המבקשים לקבוע כי מדינת ישראל היא מדינת אפרטהייד. דעת המו"ל? "אם זה נכון אני מרוצה", הודה. על ההאשמות כי עיתון "הארץ" העניק לגיטימציה לממשל אובמה שלא להטיל וטו על החלטה 2334 של , שגינתה את ישראל וקבעה להטיל סנקציות נגד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, אמר: "אם השפענו על החלטת – בטח (שאני מרוצה)", והחמיא למנכ"ל "", חגי אלעד, שפעל נמרצות לקידום החלטת הארגון לגנות את ישראל והגדיר אותה כ"עבודת הקודש".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.