ראיון עם ראש הממשלה

המתיחות בין ארגוני השמאל הקיצוני ובין עולה מדרגה. אתמול ארגון הגיש מכתב לפני תביעה נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בטענה כי פרסם 'פייק ניוז' בפייסבוק. לטענתם, נתניהו פרסם "שורה של דברי הכפשה ובלע פוגעניים.

כזכור, ב-30 ליולי הגיב נתניהו לפרסום בדף של אתר 'שישים ואחת' המופעל על ידי מולד וכתב: "יש לי מסר לכל חברי הקרן להשמדת ישראל וגרורותיהם". נתניהו לא הסתפק במילים קשות אלו והוסיף גם אימוג'ים של אצבע משולשת ושל גוש צואה, רמז לתקרית בה נטען כי נתניהו לא פינה את צואתה של הכלבה קאיה והשיב לאשה שהתלוננה בפניו על כך באצבע משולשת. יום לאחר מכן פרסם שוב נתניהו פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו כתב "ראיתי שאיזה עמוד מטונף שמומן בכבדות על ידי ארגון מולד הרדיקלי והאנטי ציוני הממומן על ידי הקרן להשמדת ישראל והאיחוד האירופי לכלך עליי".

הפוסט שהעלה יאיר נתניהו. צילום מסך
הפוסט שהעלה יאיר נתניהו. צילום מסך

במכתבם, טענו עורכי הדין של 'מולד' כי נתניהו היה צריך לבדוק את הפרטים לעומק לפני שפרסם. "טרם פרסום כה פוגעני כלפי מרשתנו, היה על מרשכם לבצע מספר פעולות בירור. אחת מהן היא לפנות אל מרשתנו ולברר עמה את 'העובדות הנטענות על ידו, ובוודאי שלא לבדות שקרים ובדיונות שבינם לבין המציאות אין דבר וחצי דבר, למעט עיוות עובדתי ניכר שזכה כבר לכינוי הידוע 'פייק ניוז'".

במולד הוסיפו בציניות כי הם אינם מכירים ארגון בשם "הקרן להשמדת ישראל. "יצירת קישור בין מרשתנו לבין ארגון "בדיוני" המתקרא 'הקרן להשמדת ישראל' מהווה פגיעה קשה וחריפה בשמה הטוב של מרשתנו". עוד מחו בארגון השמאל על השימוש בביטוי 'וגרורותיהם' וכן בטענתו של נתניהו כי הארגון הינו ארגון אנטי ציוני. "אין בנמצא ארגון בעל מאפיינים ציוניים יותר מאשר מרשתנו", כתבו.

גם את טענת נתניהו לפיה ארגון השמאל זכה למימון מהאיחוד האירופי דחו ואמר כי "גם טענה זו היא שקר מוחלט, כזב שמרשכם בדה ממוחו הקודח".

לסיום, טענו בארגון כי דרשו להסיר את הפרסומים וכי נתניהו יביע התנצלות כנה. "למרבה הצער, דרישות אלה של מרשתנו, שהובאו במטרה להימנע מהצורך לנקוט הליך משפטי, לא נענו על ידי מרשכם". על כן, הם דורשים להסיר את הפרסומים, לפרסם התנצלות ולשלם פיצוי בסך 100 אלף שקל, בתום ארבעה ימים.

גם הקרן ואריאל אולמרט מאיימים בתביעה

הקרן לישראל חדשה איימה אתמול (ד') בפוסט בפייסבוק על יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה, "לפני יומיים פרסם עמוד שישים ואחת 5 עובדות מביכות מאוד על יאיר נתניהו. גם יאיר קרא את התחקיר, שהפך לוויראלי, והגיב בהיסטריה – תוך שהוא מקלל, מסית, ובעיקר לא לוקח בחשבון שהוא עוד לא ראש ממשלה ולכן אינו חסין בפני תביעות דיבה. ראה הוזהרת, יאיר". לצד הפוסט העלה הארגון תמונה של נתניהו עם התגית "הנסיך בהיסטריה" באותיות אדומות.

פוסט של הקרן לישראל חדשה נגד יאיר נתניהו. צילום מסך
פוסט של הקרן לישראל חדשה נגד יאיר נתניהו. צילום מסך

אריאל אולמרט פרסם פוסט בו דחה את השמועות לפיהן הוא חי עם גבר פלסטיני בברלין וכתב: "הפיצו אותה אתרי ימין בימי כהונתו של אבי כראש ממשלה, וכל תכליתה להסית בשם 'האמיתות' האפלות הנחשפות בה: 'בן הומו', 'בן זוג פלסטיני', ועוד כל מיני המצאות". לדבריו, "עד היום התעלמתי. אולי כי אין שום דבר שלילי בעיניי בלהיות הומו או פלסטיני. ואז אתה נכנסת לתמונה, יאיר נתניהו היקר".

>>להורדת אפליקציית ערוץ 20 >>

את דבריו סיים בכך שכתב לנתניהו הצעיר כי "הנסיונות שלך לגרור אותי לתוך המציאות המעוותת שלך נועדו להיכשל. אני נחוש לפעול רק במסגרת החוק, ולכן לא אהסס לתבוע את כל מי שהפיץ או יפיץ גם כעת מעשיות שקריות, גזעניות והומופוביות".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.