אחרי שבשבוע שעבר דווח כי עו"ד יוסי כהן פנה לעורכי הדין המייצגים את ארגון מולד, יובל יועז ודורון ברקת בדרישה כי ימחקו את התובענה שהוגשה נגד יאיר נתניהו בשל הפרת זכויות יוצרים. אתמול (ראשון) פורסם באתר nrg כי בארגון מולד החליטו לתקן ולשנות את כתב התביעה.

יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90
יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90

עורך הדין כהן טען כי עורכי הדין של מולד העתיקו מילה במילה,"העתק הדבק", את כתב התביעה שהגיש הוא עצמו בשם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה בתיק נגד העתונאי יגאל סרנה והשתמשו בו נגד נתניהו הבן.

כהן פנה במכתב לעורך הדין יובל יועז בדרישה למחוק את התובענה המועתקת, בטרם יפנה למיצוי זכויותיו באמצעות ערכאות משפטיות. בתגובה הגיש יועז בקשה להסיר ולשנות את כתב התביעה.

עו"ד יוסי כהן המייצג את משפחת נתניהו. צילום: פלאש 90
עו"ד יוסי כהן. צילום: פלאש 90

ב- nrg דווח כי בדברי ההסבר של יועז נכתב כי "אין לבא כוח התובעת עניין להתכתש עם בא כוח הנתבע בסוגיה זו, אנו מעדיפים למקד את ענייננו בעיקר", עוד צוטט יועז בהקשר כאומר ש"אין כל ממש" בטענות של עורך הדין כהן.

כמו כן צוטט ב- nrg עו"ד אלעד מן, המייצג את עורכי הדין יועז וברקת כי "התביעה עומדת בעינה והבקשה מדברת בעד עצמה".

תחילתה של הפרשה כאשר נתניהו תקף את הארגון בעמוד הפייסבוק שלו, כינה את מולד  – "אנטי-ציונית", וטען כי היא ממומנת על ידי "הקרן להשמדת ישראל". בכתב התביעה של מולד נכתב כי "בטענתו של הנתבע כי התובעת היא "ארגון אנטי-ציוני" אין שמץ של אמת, וכל תכליתה להשחיר את פניה של התובעת וליצור לה דה-לגיטימציה בקרב הציבור".

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20