בחודשים הקרובים יתקיים במרינה הרצליה מדי יום שלישי מסע נוסטלגי בהוקרה למלחינים ולהרכבים המיתולוגים, בתולדות הזמר העברי ששיריהם הפכו לפס הקול של ארץ ישראל. המסע יכלול שמונה מפגשי זמר חגיגיים – מחווה וכבוד לאנשים שיצרו את פס הקול של המדינה. מילות השירים יוקרנו לשירה בציבור עבור הנוכחים.

המפגש הראשון ב-18 ביוני יהווה הוקרה לשירים שכתבו, הלחינו ושרו היוצרים יגאל בשן וצביקה פיק. שבוע לאחר מכן יתקיים מפגש "כולם שרים על אריק", משיריהם של גדולי האריקים בארץ: אריק איינשטיין, אריק לביא ואריק סיני.

הדיוות של הזמר העברי

במפגשים נוספים יוצגו מיטב הקלאסיקות של הדיוות הגדולות –  הנשים שהטביעו חותם על הזמר העברי לדורי דורות:  שושנה דמארי ויפה ירקוני. גם הניגון הצועני והתימני ייפגשו בזמר העברי עם שיריהן של עפרה חזה וירדנה ארזי.

מפגש ייחודי ייערך עם מחווה לשירי להקת כוורת וחברי הלהקה כאשר לבמה יעלו השירים הקסומים שליוו את כולנו מראשית שנות ה-70 ועד ימינו עם שיריהם של יצחק קלפטר, דני סנדרסון, גידי גוב, יוני רכטר, אפרים שמיר ואלון אולארצ'יק.

ערב בניחוח ישראלי ים תיכוני

באירועים בהמשך הפסטיבל ישירו משיריהם של יורם טהרלב ודן אלמגור מהיוצרים הבולטים בתחום הזמר העברי, משיריהם של נעמי שמר ונורית הירש, ערב שכולו שירים בניחוח ישראלי ים תיכוני ומפגש סיום עם זוכה האירוויזיון יזהר כהן לצד אחותו ורדינה כהן והדור החדש קשת בן זאב במופע מרהיב המבטא את כל הקשת הצבעונית של שירת הארץ.

"העיר הרצליה מכבדת ומוקירה את היוצרים הגדולים של הזמר העברי בפסטיבל המוזיקה העברית. השירים שלהם הם חלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית שלנו, ואנו רואים חשיבות גדולה במתן במה לשירים הוותיקים שכולנו גדלנו עליהם וששזורים בחייו של כל אחד מאיתנו", אומרת עפרה בל סגנית ראש העיר ויו"ר החברה לפיתוח תיירות בהרצליה.

ימי שלישי  החל מה 18/6

שעות  20:00-22:00

25/6,2/7,9/7,16/7,23/7,30/7,6/8,13/8

הכניסה חופשית,

מרינה הרצליה

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.