ראש מועצת דלית אל-כרמל, רפיק חלבי, תקף היום (שבת) בדף הפייסבוק שלו את "ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל", וכתב כי הוא מתבייש בתגובתה לפיגוע. "קראתי את המנשר של ועדת ההנהגה הערבית הישראלית והתביישתי ! חשבתי להחזיר להם באותו מטבע אבל הם לא שווים את זה", כתב.

רפיק חלבי. צילום: ויקיפדיה
רפיק חלבי. צילום: ויקיפדיה

בהודעה אליה התייחס חלבי מטעם ועדת המעקב נכתב: "משנת 1969, אנחנו משתתפים במאבק ציבורי שהוכיח את הצלחתו לאורך כל השנים". "הסטייה מדרכנו, כמו מה שראינו אתמול בירושלים, לא תעזור בכלום. אנו מזהירים את הממשלה מניצול הירי למטרת הסתה נגד הציבור הערבי".

כוחות משטרה חוסמים כניסת מתפללים מוסלמים להר הבית, אתמול. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
כוחות משטרה חוסמים כניסת מתפללים מוסלמים להר הבית, אתמול. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד כינה בפוסט חלבי את חברי הוודעה "מוגי לב", והאשים אותם כי הם "מתחבאים מאחורי נוסחאות מעורפלות". "קומו ! אמרו בבירור : אנחנו נגד קנאות ! נגד אלימות ! נגד רצח ! נגד ניצול מקומות קדושים לטירוף קנאי…אבל מסתבר שאתם אינכם מעריכים אנושיות אלא בהפגנות בכיכר רבין בתל אביב…כמה מאכזבים אתם !!", הוסיף.

חלבי פנה לאנשי המגזר הדרוזי וקרא שלא ליצור סכסוך בינם ובין האוכלוסייה המוסלמית בישראל: "אסור להכליל !! אין מלחמה ואין ריב עם המוסלמים . להיפך!! המלחמה שלנו נגד הקנאות בכול צורותיה .נמשיך לדבר שלום ונחבק את אחינו המוסלמים ויחד נגרש את שטן הקנאות … דברו שלום !! עשו שלום !!! כי אנשי שלום אנחנו".

בפנייה לחברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת כתב: "איימן !! אחמד !! אוסמה !!חשבתי שאתם אמיצים !! רק חשבתי ומגיע לי לטעות פעם ..רק פעם . כי נאמנות אינה מתחלקת . או נאמנים לדרך או מניפולטורים פופוליסטים".עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20