הימים שבהם לשמאל מותר לעשות הכל וליאיר אסור צריכים להיגמר, מילים קשות נאמרו אתמול מצדו של יאיר נתניהו שצייץ בטוויטר בתגובה לדבריו של ח”כ ניצן הורביץ שנכח בהפגנת השמאל אמש שהתקיימה בהבימה.

אם לא די בכך שאנחנו בתקופה לא פשוטה בה אנחנו נמנעים ככל שניתן להתקבץ בקהל רב של אנשים מוכיח השמאל הישראלי בקלות הדעת, כי לצאת ולהפגין נגד השלטון זה מקודש הרבה יותר מחייהם של האזרחים במדינה.

בתקשורת הישראלית רגילים כבר לסקר ולהתעסק בכל ציוץ שיוצא מכלל שליטה מהטוויטר של יאיר נתניהו ואין ספק שהוא מושך אליו את האש באופן יום יומי ובמצבים מורכבים כאלה אף אחד אינו יכול לדעת מה יכתוב ובייחוד במצב הרגיש ובלחץ הקשה שנמצאת המדינה בפרט והעולם בכלל. אתמול אי אפשר היה לפספס את תגובתו חסרת המעצורים של יאיר נתניהו “מקווה שהזקנים שימותו בעקבות ההפגנה הזאת יהיו רק של המחנה שלכם” אמירה חמורה ביותר. אך בהתעמקות רחבה של הנאמר ניתן גם להבין שאמירה מקוממת כמו זו לא מגיעה בחלל ריק. דבריו של יאיר אולי הגיעו ממקום יותר כואב לאחר שהופץ סרטון בו מספר אחד מן המפגינים שלחם ליד אביו איך הוא ניצל בתעלה ומפגינים צעקו לעברו “חבל שניצל” והוא השיב להם “לא חבל” והם מתעקשים חבל שלא מת בתעלה, אחרי ששומעים דברים מן הסוג הזה ניתן להבין שלמטבע יש שני צדדים שהבחור שרבים רגילים לשנוא ולהתקומם כלפי אמירותיו המתריסות פשוט עושה את הדבר הפשוט שכולנו היינו עושים פשוט מגן על אבא שלו, בגלל אותם שונאי חינם.

יש שיטענו כי ‘סייג לחוכמה שתיקה’ ושבן של ראש ממשלה צריך להתנהג בצורה יפה ומכובדת, אך מי קבע והחליט זאת? היכן כתובים מה הם כללי השיח החלים כלפי משפחת נתניהו בכלל ועל יאיר בפרט ? חשוב לציין, כי יאיר מחק את האמירה הבוטה ולאחר המחיקה הסביר את דבריו באופן ברור ותקיף בדף הפייסבוק “כמה עיתונאים טיפשים, רעים ופופוליסטים זה לא יאמן! ניצן הורוביץ צילם עצמו מתגאה ב״הפגנה״ במימון של אהוד ברק, שלפי כל הגיון אמורה בכלל לא להיות חוקית בימים אלה (מניין בבית כנסת אסור!). אני זעמתי כי אני מבין ש״ההפגנה״ הזאת תוביל כמעט בוודאות ל*מוות* של זקנים (מאות אנשים במקום אחד, זה כמעט וודאי מבחינה ססטיסטית). אז רציתי להבהיר לו מה המשמעות של מעשיהם ! שאשכרה הם מסכנים לא רק את החיים שלנו ושל ההורים והסבים שלנו (שזה הדבר האחרון שמעניין אותם), אלא גם  את החיים של ההורים והסבים שלהם!  אבל בגלל שאין לי כוח למלחמה מיותרת כזאת וחסרת חשיבות העדפתי למחוק את הציוץ. אל דאגה, הציוץ של ניצן הורוביץ מתגאה במעשה שיוביל למוות של זקנים, נשאר על כנו.”

עם המסר הכללי של יאיר קשה שלא להסכים, במצב הנוכחי לא ייתכן שגורמים שונים ינצלו ויעשו הפגנות פוליטיות בזמן שאזרחים רבים סגורים בבתיהם ויפרו את ההנחיות בצורה כל כך גסה ומסוכנת עבור הציבור הרחב, איפה המשטרה כאן בכל הסיפור? העניין מאוד לא ברור. נדמה שגם התקשורת פחות התעסקה בהפגנה ובהתקהלות המקוממת, כי כאן לא מדובר בחרדים שקל מאוד להסית נגדם, אלה הרי אבירי איכות השלטון שלהם מותר לשפוך את זעמם וגם אם זה נעשה בזמן שאסור. ומה יגידו החרדים אחרי שרואים או שומעים על מראות אלה, עוד עלולים לחשוב לעצמם מדוע אינם יכולים להתפלל במניין במרחב הפתוח?

ניצן הורוביץ. צילום: פלאש 90

הדבר המכעיס ביותר בסיפור הוא שהתקשורת תדאג לשים את האירוע ההמוני בדלתיים סגורות וממש בכותרות זניחות במהדורות סוף היום, כדי שכמה שפחות העניין יעשה רעש בנושא המכעיס.

התקשורת ידעה היטב להתנגח בחרדים כשהיה לה קל ועכשיו כאשר יש את הפגנת השמאל בהבימה רק בזכות יאיר נתניהו שעוקץ דרך המקלדת שלו ההפגנה תופסת כותרות. ברגע שיש להם משהו ביד הם יבחרו להתעסק בבוטות של יאיר והרבה פחות בשפל המוסרי של ארגון ההפגנה בזמן הנוכחי והפחות ראוי ורצוי. העניין האבסורדי שזו אותה תקשורת שידעה לפמפם על התקהלות פלג קיצוני של חרדים שהפכה והכלילה את כל החרדים למוקצה כמו רינה מצליח, וכעת מה שמעניין אותם זה אך ורק תגובת יאיר נתניהו כל השאר זה פסה מבחינתם.

המצב שיצרה התקשורת והשמאל הישראלי בנוגע ליאיר נתניהו היא ראייה חד גונית, לכן רבים יתקוממו בכעס רב על התגובה של יאיר, משום שהיא אכן וולגרית וכואבת, אבל אל לנו לבוא בטענות קשות ליאיר או לשפוט אותו בחומרה, כי אם היינו במצב הפוך אולי גם אנחנו היינו מתלהמים ומשתמשים בלשון חדה עוד יותר.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.