"ההר הוליד עכבר ואפילו לא, הוליד עכברון. בקושי", כך אמר היום (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוף מסיבת העיתונאים המשותפת עם הנשיא ולדימיר פוטין בהתייחסו לפרשת מימרן.

נתניהו תקף את טענות המבקרים אותו על קבלת תרומות מארנו מימרן. "דובר על מיליון אירו לקמפיין בחירות ב-2009. לא מיליון אירו, לא קמפיין בחירות, לא 2009. מדובר על תרומה חוקית לקרן שהקמתי לפעילות ציבורית לטובת מדינת ישראל כשהייתי אזרח פרטי בשנת 2001. אז גם מהבלון הזה יצא כל האוויר".
ראש הממשלה אמר כי "ברור שזה חלק מרדיפה פוליטית שיטתית. מה שלא הצליחו לעשות בקלפי מנסים לעשות בהאשמות שווא עם ניפוח תקשורתי אדיר. לצורך זה לא בוחלים בשום אמצעי".

מימרן בתגובה: "כל מה שנתניהו אומר הוא אמת, יתכן וטעיתי בסכומים".

בדיון שנערך באולפן הפטריוטים הצטרפה חברת הפאנל ליאת רון למתקפה על נתניהו ואמרה כי "איכשהו לנתניהו יש נטייה להידבק לאנשים מפוקפקים. זה מגעיל".
מנגד, ארי שמאי הגדיר את הביקורת כצביעות. "כששבז וחיים רמון בקשרים עם מרטין שלאף, זה יותר טוב? הייתי מעדיף שיהיו לנו אנשי ציבור שלא מקבלים מיליון יורו מאנשים מחו"ל, אבל זה צריך להיות אותו דבר עם כולם".
שמאי שלף את המכשיר הסלולרי שלו והקריא נתונים על התרומות להן זכה הנשיא לשעבר שמעון פרס וקבע כי "יש פה אכיפה בררנית נגד בנימין נתניהו".

גלית דיסטל אטבריאן סיפרה כי כשראתה את נתניהו משיב לשאלותיו של העיתונאי ארי ויינרב במוסקבה "כאב לי הלב. רודפים אותו ברמה מגוחכת. בכל שני וחמישי מוצאים פרשה חדשה ויותר מופרכת מהקודמת. איזו עבירה פלילית יש פה? אז צילמו אותו עם חולצה אדומה, אפשר לחשוב".

שמעון ריקלין הזכיר כי את כל החקירות והפרשות התחילו בעמותת "האגודה לזכות הציבור לדעת", בראשותו של העתונאי רביב דרוקר. ריקלין תקף את העמותה ואמר כי היא "קיבלה מאות אלפי דולרים במטרה אחת – להפיל את ביבי".

הפטריוטים

הפטריוטים