13:19 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > סקר: מה צריך לעשות עם מנהרות חמאס?

סקר: מה צריך לעשות עם מנהרות חמאס?

היום (ב') הותר לפרסום כי צה"ל חשף מנהרה התקפית של חמאס אל תוך שטח ישראל. מה צריכה להיות תגובת הממשלה לפעילות ארגון הטרור?

לפני מספר ימים איתרו כוחות צה"ל, במאמץ מבצעי ומודיעיני, מנהרת טרור התקפית אשר חדרה לשטח מדינת ישראל מדרום רצועת עזה. לפי דובר צה"ל, המנהרה נוטרלה באופן מבוקר. כיום כוחות צה"ל ממשיכים לאבטח במעטפת הגנה מורחבת את יישובי עוטף רצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי "מדובר במנהרת טרור שנחפרה על ידי ארגון הטרור חמאס במטרה לבצע פיגועים בשטח ישראל נגד אזרחי ישראל וכוחות הביטחון ולפגיעה בריבונות ישראל".

שר החינוך נפתלי בנט אמר: ״אשר יגורנו בא. בשנתיים מאז צוק איתן חמאס לא הורתע מלהתעצם מחדש כפי שהתרענו בעקביות. חמאס הגדיר פרויקט לאומי לחפירה מחדש של מנהרות טרור החודרות לעומק שטח ישראל. זהו יעד לאומי עליון עבורו, והגיע הזמן שנפנים זאת".

גם שר הביטחון משה יעלון הודה כי לא מדובר בהפתעה עבורו. "איננו משלים את עצמנו. אנחנו נערכים לאפשרות שמתישהו תיפתח חזית מדרום ונצטרך להתמודד עם זה. איננו שוקטים על השמרים ופועלים הן באמצעים ההגנתיים והן באמצעים ההתקפיים".

לאור הגילוי החדש, כיצד צריכה ישראל לפעול מול חמאס, לאור פעילות המנהרות המתמשכת?

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפטרות ליצמן: באופוזיציה מברכים, בקואליציה מאוכזבים

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"