הבוקר נעצרו סמוך ליישוב יסודות בשפלה 2 חשודים פלסטינים בעת שצדו ציפורים מוגנות. החשודים הכינו מלכודות ציפורים בשטח, והחזיקו בכלובים 10 ציפורים מוגנות מסוג חוחית.

צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה

החשודים, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, הועברו לחקירה ברשות הטבע והגנים.

כמו כן נמסר כי בפעילויות אכיפה משותפות של שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל, שוטרים ופקחי רשות הטבע והגנים פשטו הכוחות על ביתו של חשוד בדיר אל אסד בשנות השלושים לחייו ותפסו 14 ציפורים מוגנות שהוחזקו בכלובים ביניהן 12 חוחית, ציפור ממין ירקון ומין חוחית לא ישראלית .

צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה

החזקה לא חוקית של ערכי טבע מוגנים ביניהן חוחיות פוגעת בטבע היפה של ישראל ובחיות הבר תוך התעללות אכזרית בחיות ושיתוף הפעולה של משטרת ישראל ומשמר הגבול יחד עם רשות הטבע והגנים נועד בעיקרו לצמצם תופעות לא חוקיות אלו.

צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה

לדברי ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים: "החזקה, ציד וסחר חוחיות וציפורי שיר קטנות המוגדרות כערכי טבע מוגנים, אסורים על פי החוק. לצערנו אחת הסיבות לתופעת הציד הלא חוקי של החוחיות הוא הביקוש בקרב מגזרים מסוימים ל-בנדוק, הכלאה של זכר חוחית עם קנרית, שמטרתה ליצור מין ציפור בעל צבעי נוצות יפים וקול ערב. הרשות פועלת בשיתוף גורמי אכיפה שונים על מנת לצמצם עד כמה שניתן את התופעה ולמצות את הדין עם האחראים על מעשים אלו עם העונשים והקנסות הקבועים בחוק, בהתאם לחומרת המעשים".

 :עוד באותו נושא