בית הכנסת ההרוס בכרמי צור. צילום: דוברות גוש עציון
בית הכנסת ההרוס בכרמי צור. צילום: דוברות גוש עציון

מעניין מה המציתים של בית הכנסת בגבעת שורק, והערבים בכלל, חושבים ביום כזה. מן הסתם על בית הכנסת הבא שהם יציתו ומדינת ישראל תחריב אותו מספר חודשים אח"כ למרות שראשיה עצמם גינו בכלל את ההצתה. או אולי הם בכלל חושבים למה להצית בעת כנסת אם במלא כוחות הביטחון יהרסו אותו, כמו שקרה בלילה ההוא (בין רביעי וחמישי) וכמו שקורה מידי כמה חודשים לבית הכנסת חזון דוד בחברון סמוך לגדר עם קריית ארבע.

צריך להבין. יותר גרוע מערבים שמציתים בית כנסת ומחללים אותו ואת ספרי הקודש, היא המדינה עצמה שמחריבה את אותו בית הכנסת בעצמה. זה הרי לא סוד שהערבים מנסים לפגוע בנו כעם היהודי ומבחינתם כל אמצעי לשם כך הוא כשר. אבל כשההרס הוא מטעם המדינה זה כבר הרבה יותר גרוע. זה אומר שהמדינה לא מאמינה שהמקום הזה שלה. היא גם לא מבינה בכלל שהיא הריבון.

אבל האמת היא שזה לא פעם ראשונה שהמנהל האזרחי מנסה להרוס את הגבעה. בגבעת שורק יש גם פינה חמה שמשמשת את חיילי המוצב שנמצא כמה מאות מטרים בודדים משם. בפעם שעברה שהגיעו כוחות המנהל להרוס את הגבעה ירדו חיילי הבסיס בעצמם בשביל למנוע את ההרס. הפינה חמה משרתת אותם, דואגת להם לאוכל ומקום לנוח בו, ובאה זרועה אחרת מהפיקוד והורסת להם אותו.

אז מה בעצם יש לנו כאן?

מדינה שמגנה הצתת בית כנסת בידי ערבים, אבל כמה חודשים אח"כ מחריבה אותו בעצמה. מדינה שהורסת גבעה שמשרתת את חיילי האזור ודואגת להם לאוכל חם. ובעיקר מדינה שמתעסקת בלהילחם באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל במקום בטרור שממשיך לפגוע בנו כל הזמן20 News

20 News