צפו: ראש השב”כ מזהיר מפני . צילום: אמריקאים למען ‘

ראש השב”כ לשעבר כרמי גילון הביע את חששו מפני ראשי מפלגת ‘הבית היהודי’ בראיון שהעניק לפעילי ‘שלום עכשיו’ בארצות הברית לפני שבוע וחצי. כך פורסם באתר nrg. לדבריו של גילון, “מר וגברת  לא ביקשו להיות שרים ולא ביקשו מוניטין. הם יודעים היטב איפה הכוח העיקרי שעל ידו אפשר יהיה לכפות מדינה יהודית, במקום מדינה דמוקרטית ויהודית וזה על ידי השתלטות על שני משרדים עיקריים: משרד המשפטים ומשרד החינוך. ומאז הם עושים מה שהם רוצים. הם נלחמים בבית המשפט העליון, זה לא ייאמן”.

כרמי גילון נואם בכנס 'שלום עכשיו'. מתוך ערוץ היוטיוב של שלום עכשיו
כרמי גילון נואם בכנס ‘שלום עכשיו’. צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של שלום עכשיו

עוד הוסיף ראש השב”כ לשעבר, כי לצערו הרב, “הרוב החילוני בישראל לא מגיב לכך”. “אני לא מבין את זה אני חייב לומר”, אמר גילון בכנס שאורגן על ידי ארגון ‘ג’יי סטריט’.

“שקד – חכמה ואטרקטיבית”

על שרת המשפטים אמר גילון, “אני רואה כל יום איך איילת שקד – והיא מאוד חכמה, אטרקטיבית ויודעת איך לדבר – היא מתעמתת מול המוסד הכי חשוב בישראל, בית המשפט העליון. מה שאפילו מנחם בגין, אם אתם זוכרים, מפלגת הליכוד, אף אחד מעולם לא נגע בבית המשפט.

זכתה למחמאות מגילון. שקד. צילום: פלאש 90
זכתה למחמאות מגילון. שקד. צילום: פלאש 90

“זה לא נתניהו שנוגע בבית המשפט זה איילת שקד. אין לה שום הגבלה. היא יודעת מי מצביע לה ואלו שמצביעים לה רוצים לראות את מדינת ישראל כמדינה יהודית ולא בהכרח כדמוקרטית. אולי דמוקרטית בדרגה שלישית או רביעית. הם רוצים לראות רבנים שומרים על מדינת ישראל. זה העתיד שלהם”.

“יש להם מזל שיש ראש ממשלה חלש”

דברים דומים אמר גם על יו”ר המפלגה, נפתלי בנט. “בנט עושה אותו דבר במשרד החינוך. שר מאוד פעיל, צעיר, אטרקטיבי. הם עושים עבודה מוצלחת מאוד ויש להם גם מזל שיש ראש ממשלה חלש”, אמר.

האינטרס - לשרוד. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. צילום: פלאש 90
האינטרס – לשרוד. יו”ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. צילום: פלאש 90

גילון אף הביע דעתו בעניין יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן (מחמוס עבאס) וטען כי “האינטרס שלו הוא לשרוד. בשביל זה הוא צריך להביס את חמאס. האינטרס של ישראל הוא להימנע מפיגועי טרור – להילחם בחמאס”. לכן, לדבריו, “יש לנו קרקע עם אינטרסים משותפים ולכן יש גם הצלחות”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.