20:47 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מה זה משנה מי הדליף?

מה זה משנה מי הדליף?

צחי הנגבי כתב דו"ח על צוק איתן, יאיר לפיד ועפר שלח מיהרו לתקוף

יו"ר ועדת חוץ ובטחון לשעבר צחי הנגבי שלח מסמך שמסיר את האחריות למחדל המנהרות מהדרג המדיני. לדבריו, עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, הדליף את המסמך לעיתונות.

למסמך מצורפות ציטוטים מהדיונים של הוועדה בכנסת הקודמת, שעושים חסד עם הדרג המדיני והצבאי וטוענים שלא היה מחדל בהיערכות למבצע. גורמים בוועדה הגיבו בחריפות למסמך: "הנגבי כלל לא היה חבר בוועדה בתקופת המבצע. המסמך חובר בתמורה לקידום לתפקיד שר". הבוקר מאשים הנגבי "ח"כ עופר שלח הדליף את המסמך" שלח בתגובה: "מדובר בטענות שקריות ומפרכות" ח"כ יואב קיש "אני קורא לשלח לבצע בדיקת פוליגרף".

הבוקר (ה') בראיון לגלי צה"ל, תקף צחי הנגבי את עופר שלח. לדבריו לא היה מישהו אחר בוועדה מלבד שלח שראה את המסמך, "ח"כ שלח הדליף אתמול מסמך שהוא סודי ביותר. זה היה דבר מגוחך. מדליפים בדרך כלל לא נחשפים, אבל מה שקרה זה שאותו מכתב ששלחתי ליו"ר הכנסת – מצאתי לנכון שלא רק אני והוא נדע על קיומו. ביקשתי שמי מאנשי הוועדה לשירותים חשאיים שמעוניין במסמך – שיבוא למזכירת הוועדה. היחיד שהגיע היה עפר שלח. הוא בחור חרוץ, ואחרי כמה דקות עמית סגל שאל שאילתות את מזכירות הוועדה ויו"ר הכנסת".

בפאנל של תכנית "הפטריוטים" זלזל בני רבינוביץ' בחשיבות המסמך ואחז בנייר שהיה על השולחן והשווה אותו לנייר אותו כתב הנגבי.

לעומתו, חבר הפטריוטים ארי שמאי טען כי מדובר במקרה נוסף של "ירי בנגמ"ש" בימין. "הנגבי כתב שהדרג המדיני ידע על המנהרות. האם המסמך לא מתועד?"

שמאי המשיך ואמר כי בסופו של דבר מדובר המנהרות הן לא הדבר החשוב ביותר שקרה בצוק איתן: "דם יהודי נשפך. הנגמ"ש בסג'עייה צריך לחקור אותו פי עשר מהמנהרות! 13 ילדים הקרבנו שם. ואחרי זה בא התירוץ הנואל של תקציב הבטחון. זאת שערורייה", אמר שמאי.

הפטריוטים

הפטריוטים

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שביתה. צילום: פלאש 90

מחר: שוב שביתה בתיכונים

ארגון המורים ישבית מחר את הלימודים בבתי-הספר העל תיכוניים בירושלים, תל אביב, ובאר שבע. זאת לאחר שהיום נערכה שביתה בחיפה, אשדוד, אילת ועכו