19:12 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מה זה משנה איפה היתה הציונות הדתית?

מה זה משנה איפה היתה הציונות הדתית?

השאלה לגבי מקומם של הכיפות הסרוגות בעצרת מפספסת את הנקודה האמיתית של העצרת הלאומית

איפה היתה הציונות הדתית בעצרת, למה היא לא באה, שואלים חברי הפטריוטים? היא היתה, רואים בתמונות. אח שלי הוא כיפה סרוגה, שמעון ריקלין כיפה סרוגה, משה פייגלין למרות הכל הוא כיפה סרוגה ובכלל היו הרבה חובשי כיפה סרוגה.

אם אני מבין נכון את דברי קלמן ושאר חברי ערוץ 20 הכוונה היא להנהגת הציונות הדתית ואז השאלה לאיזה הנהגה, להנהגת יש"ע? להנהגת הבית היהודי? להנהגה הרבנית (איזו מהן?)? ובכלל איזה הנהגה מסוימת, לא רק של הציונות הדתית, קראה לצאת להפגנה?

 

תסתכלו על מי שהגיע, לא על מי שלא. צילום: פלאש 90
תסתכלו על מי שהגיע, לא על מי שלא. צילום: פלאש 90

 

פה בדיוק הנקודה החשובה שאותה מפספסים קלמן וחבריו. ההפגנה-עצרת הזו קמה מהשטח, ללא שום הנהגה ממסדית – וטוב שכך. לכן בתקשורת יוצאים כל כך כנגד ההפגנה הזאת כי היא מפחידה אותם.

את מועצת יש"ע ושאר המתנחלים יודעים לתייג, גם להנהגה הרבנית יש תיוג, גם לבית היהודי יש תיוג. בדרך כלל משיחי, קיצונים שהולכים לפני המחנה ושאר סתיגמות כאלו ואחרות, וכן שאר ההנהגות הממסדיות מתויגות והתקשורת מתייגת את ההפגנה לקבוצה שיזמה אותה או ששותפה בה ובכך היא מנתקת את המפגינים המתויגים משאר העם.

מתי הפעם האחרונה בה הפגנות שמאל תויגו כשמאל קיצוני? עד היום התקשורת מספרת לכם שהמחאה החברתית היתה מחאה של כל העם.

אם תשימו לב תיראו שערוצי התקשורת ניסו לתייג את ההפגנה כערבוב בין 'לה פמליה' ולהב"ה, כציבור קיצוני, כערוץ 20. ולרגע נתעלם מהפוסט של פרצקי, שניסה לתייג זאת כהפגנה מזרחים. ניסו להצמיד להפגנה הזו אנרכיזם ושנאת צה"ל, כאילו כולם ניצבים נגד הרמטכ"ל.

האמת שההפגנה הזאת צמחה מלמטה – מהעם – בלי הנהגה ממסדית. אל תשאלו איפה ההנהגה של הציונות הדתית היתה, אל תתנו להנהגה הזאת להיקשר לעצרת הלאומית. מוטב שההפגנה צמחה מלמטה, כי זה מה שמפחיד באמת את השמאל. העם. זה כל הכוח של המחאה הזאת, וזה היופי האמיתי של העם הזה.

בניה ומיכל כהן

בניה ומיכל כהן

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"