לרגל כ”ט בנובמבר החל היום משיקים ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל סלולרית חדשה- ‘ציונט’. האפליקציה הינה מאגר מידע ציוני חדשני וידידותי, המיועד לכל אדם שהקשר למדינת ישראל וההיסטוריה הציונית קרובה לליבו.

באפליקציה מגוון של תכנים ציוניים מותאמים לכל גיל וביניהם חידון נרחב עם שאלות בשלל נושאים ישראליים וציוניים. במהלך השנה יתקיים אירוע חידון הציונות והמורשת המסורתי מבית ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל, כאשר השלבים המקדימים המקומיים יחלו כבר בחודש הבא, והאפליקציה יכולה לסייע בהכנה לחידון זה.

 

בנוסף באפליקציה ניתן ליהנות מלוח שנה ציוני, המכיל מועדים חשובים ותאריכים משמעותיים בהיסטוריה של הציונות ומדינת ישראל בטרם הקמת המדינה ואחריה, תאריכי לידה ופטירה של דמויות בולטות מתחומים מגוונים שסייעו בעיצוב רוח הציונות והמדינה, ומועדים נוספים מלוח השנה העברי. באמצעות שיטוט פשוט ניתן להכיר וללמוד מעט על מועדים אלו.

 

תוכן נוסף שקיים באפליקציה הוא מידע על אישים ודמויות בולטות מההיסטוריה של הציונות על פי קטגוריות כמו ראשי ממשלה, נשיאים, זוכי פרס נובל, זוכים באולימפיאדות וזוכים באירוויזיון. האפליקציה חינמית וזמינה להורדה בחנות האפליקציות של אנדרואיד בקישור הזה ובימים הקרובים תעלה גם לחנות האפליקציות של אפל.

 

 

יעקב חגואל, סגן ומ”מ יו”ר ההסתדרות הציונית העולמית: “ביום זה בו אנו מציינים 71 שנה להחלטת עצרת האומות המאוחדות על סיום המנדט הבריטי והקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, אנו משיקים אפליקציה שמשקפת את הפסיפס הציוני על כל רבדיו. יגאל אלון אמר בעבר ‘עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל’, האפליקציה הזו מהווה חיבור בין המורשת וההיסטוריה המפוארים של עמנו, והאישים שעיצבו את נוף מולדתנו עם הדור הצעיר שלנו ובכך מנגישה עבורם את ערכי הציונות”

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.