ח"כ . צילום: פלאש 90

 

אני לא זוכר מתי הייתה דרמה כל כך גדולה במפלגת . בתוך חצי שעה פרש דור הוותיקים ועל המפלגה השתלטו הכוחות הצעירים, הדור הבא.

זה המקום והזמן לפרגן לגלאון ולגילאון. לא פשוט לפוליטיקאי להודות שכשל, לפרוש מהמירוץ ולא ללכת עד הסוף, גם כשהשטח מאותת לך שאתה כבר לא רצוי. השניים האלה הבינו שמרצ צריכה להתרענן, להתחדש. הם פרשו בזמן, בג'נטלמניות, וסללו את הדרך של תמר זנדברג הצעירה לראשות המפלגה.

פינו את הדרך. גלאון וגילאון. צילום: פלאש 90

 

זנדברג מבינה שמרצ תהפוך מהר מאוד ללא רלוונטית אם תמשיך לאייש את ספסלי האופוזיציה. אפילו בתקופת אולמרט כראש ממשלה הוא הדיר את מרצ מהקואליציה השמאלנית שהרכיב, וזה עוד בתקופה שמרצ הייתה יותר ציונית ופחות חיפשה פרובוקציות.

זנדברג הצהירה שתסכים לשבת בממשלה שחבר בה גם ליברמן. זאת הצהרה שיכלה לעלות לה ביוקר, אבל היא – באומץ – אמרה את דעתה. מאוד יכול להיות שזה שיכנע את אלפי המתפקדים להבין שכדי לשרוד צריך מהפך, ומהפך לא יבוא כשוותיקי המפלגה מובילים אותה. מה שלא הלך עד עכשיו – בטח לא יעבוד בעתיד.

סיבה לדאגה? יו"ר מפלגת העבודה . צילום: פלאש 90

 

טוב תעשה זנדברג אם תאחד כוחות עם אבי בוסקילה, מהצעירים המבטיחים של המפלגה. היא חייבת לצידה גם את , מהח"כים ההגונים והחרוצים במשכן. לעולם לא אשכח איך הסכים להתקזז עם הקואליציה בהצבעה על חוק ההמלצות בטענה שחברות וחמלה קודמות לפוליטיקה. מענטש.

אם זנדברג תשכיל להרכיב נבחרת צעירה, בועטת ונמרצת שהמושג "ציונות" לא נחשב בשורותיה מילת גנאי – מרצ עלולה להיות הפתעת הבחירות. וכשאני אומר הפתעה אני מתכוון לעשרה מנדטים, שיבואו בעיקר ממאוכזבי אבי גבאי ומפלגת העבודה.

יהיו הפתעת הבחירות הבאות? פעילי מרצ. צילום: פלאש 90

 

מרצ צריכה זריקת מרץ שתחזיר אותה למשחק ותצרף לתומכיה קהלים שכבר מזמן שכחו מה זה להצביע לשמאל מבלי להתבייש. זנדברג המוכשרת בהחלט יכולה להפתיע, אבי גבאי בהחלט יכול להוסיף דאגה נוספת לרשימת הדאגות שעל שולחנו, מיד אחרי הדאגה המרכזית ששמה .

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.