החל מהבוקר (ג’) ההורים יוכלו לחתום על הצהרת בריאות יומית גם במערכת מקוונת ולא רק על טופס ידני.

עד עתה נדרשו תלמידי כיתות א,ב,ג,יא ו-יב וכן תלמידי החינוך המיוחד שפתחו את לימודיהם, להגיע מדי יום אל בית הספר עם טופס הצהרת בריאות חתום באופן ידני בלבד. גם עובדי ההוראה יוכלו לבצע את הצהרה באמצעות המערכת המקוונת.

הצהרת הבריאות היומית היא חלק מצו הבריאות ומהווה התחייבות מצד ההורה כי הילדה או הילד שלהם עומדים בתנאי הבריאות הנדרשים, לפיהם הם מדדו להם חום שאינו עולה על 38 מעלות, אין להם קשיי נשימה ושיעול והם לא נחשף ב- 14 הימים האחרונים לחולה מאומת. תנאים אלה חלים גם על עובדי ההוראה.

הכניסה לטופס המקוון תעשה באמצעות אחת מ- 18 תוכנות הניהול של בית הספר, שאושרו זה מכבר על ידי משרד החינוך. ההורה או עובד ההוראה יוכלו להיכנס אל אחת מהמערכות ולקבל שם מידע מסודר אודות אופן מילוי הטופס.

שר החינוך רפי פרץ: “אנחנו מקלים על הבירוקרטיה של הצהרות הבריאות של התלמידים בכדי שהחזרה תהיה כמה שיותר קלה. הנוהל יאפשר לחתום דיגיטלית תוך הבטחת הפרטיות של התלמידים. זה חלק ממכלול של פעולות שאנו עושים על מנת להשיב את השגרה ככל שניתן״

שר החינוך רפי פרץ. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב אמר: “אנו ממשיכים בהכנות להחזרת מערכת החינוך לשגרה, והבוקר אנחנו יוצאים עם טופס הצהרת בריאות מקוון שיעלה בכל מערכות הניהול של מוסדות החינוך. מהלך זה מתווסף, לשורה של מהלכים מקוונים שמוביל המשרד במהלך החודשיים האחרונים, בהם אולפני השידור הלאומיים, הגדלת מרחבי השמע לחברה החרדית, כיתות וירטואלית והמשך פיתוח של מערכי לימוד מקוונים. אנחנו רואים חשיבות רבה בשירותים המקוונים ובכוונתנו להמשיך ולהנגיש אותם באופן מזמין וידידותי”


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.