ה-30 במספר יצא היום (א') לדרך בסימן "גולני שלי, אחי בשבילי" בטקס שנערך בנקודת הזינוק בחרמון, בנוכחות מפקד החטיבה, אלוף-משנה שי קלפר, מפקדי הגדודים, וחיילי החטיבה. המירוץ, שמטרתו לעודד בני נוער לגיוס לחטיבות הקרביות ובעיקר לגולני, כבר הפך למסורת. במהלך שבוע המירוץ מועברים לחיילים ערכי החטיבה ומורשתה, דרך ביקור באתרי הקרבות מהחרמון ועד אילת, מקרבות תש"ח ועד מבצעים בני ימינו בכל החזיתות בארץ.

מירוץ גולני הוזנק

 

המרוץ יעבור ברחבי הארץ לאורכה ולרוחבה, ויסתיים ביום חמישי הקרוב בטקס חגיגי ברחבת "דגל הדיו" באילת. למירוץ יצטרפו תלמידי תיכון מרחבי הארץ, נציגי תנועות הנוער השונות, נציגי העיריות, המועצות המקומיות והמועצות האזוריות המארחות את המירוץ, נציגי מנהל החינוך ההתיישבותי-פנימייתי לעליית הנוער, נציגי האגודה למען החייל ואזרחי מדינת ישראל.

בחטיבה מזמינים את התושבים ובני הנוער להצטרף לאירוע. "ישנה חשיבות עצומה למפגש המרגש בו החטיבה פותחת את דלתה לכולם בריצה משותפת בשבילי הארת ובדרכיה, בכפרים, בערים, במושבים וביישובים וכל זאת כסמל לקשר ההדוק והבלתי נפרד בין לבין הארץ ותושביה", הם אומרים.

הלו"ז

 

חוץ מהמטרה של עידוד בני נוער לגיוס לשירות קרבי משמעותי, המירוץ נועד גם להביא לחיזוק הקשר של צה"ל והקהילה דרך יצירת מפגשים ופעילויות משותפות, טיפוח ערכי אהבת הארץ דרך נופיה ואתריה, היכרות עם תולדות מדינת ישראל וחשיבות השמירה על הכושר הגופני כחלק ממקצועיות הלוחם באשר היותו לוחם.

מפקד גולני: "מזמין את כל עם ישראל לרוץ"

לדברי מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה שי קלפר, "אנו זוכים בכל פעם מחדש להכיר את הארץ ולתור בסביבתה. אני מזמין את כל עם ישראל לרוץ יחד עם חטיבת העם, עם מפקדי החטיבה ולוחמיה, כי גולני שלי אחי בשבילי, זו הרוח והמורשת ועכשיו היא מגיעה אליכם".

רגע לפני היציאה לדרך
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא