לא מעט אנשים שמתחילים להסתבך בחובות שונים מוצאים את עצמם בשלבים מסוימים עם חובות כבדים ועם הרבה מאוד תיקים בהוצאה לפועל. במקרים כאלה לא פעם הדרך הנכונה להתמודד תהיה הגשת בקשה להכריז על החיי כמוגבל באמצעים ולאחד את כל תיקיו, דבר שיאפשר לו מהר יותר להתמודד עם המצב ולהתחיל דרך חדשה בחיים. ההכרזה של היותו של אדם חייב מוגבל באמצעים היא למעשה דרך טובה לפרוס את כל התשלומים של החוב תוך קבלת מספר הגבלות על החייב עצמו. כדי להגיש בקשה כזאת וכדי להגדיל את הסיכויים שלה להתקבל צריך להגיש תצהיר מפורט לגבי כל החובות: על כמה הם עומדים, איך הם נוצרו וכדומה. יש לצרף כמובן גם פרטים אישיים, חשבונות בנק וכדומה.

 

לאיזה הגבלות צפוי החייב?

ראשית, כדאי לדעת שיש מקרים שבהם ההכרזה על החייב כעל מוגבל אמצעים תהיה מיידית אך יש גם מקרים שבהם התהליך יהיה ארוך מידי. ראש ההוצאה לפועל הוא הסמכות להחליט בנושא הזה והוא גם יכול לדרוש מהחייב להציג עוד ועוד מסכמים הנדרשים לו לקבלת ההחלטה. אחרי שהחייב הוכרז כמוגבל באמצעים הוא חייב להבין שיחולו עליו מספר הגבלות כמו:

  1. אסור יהיה על החייב לייסד חברה
  2. יהיה לו צו של עיכוב יציאה מהארץ
  3. החייב יהפוך להיות לקוח מוגבל ובמיוחד בבנק
  4. הוא לא יוכל להשתמש בכרטיסי חיוב כמו כרטיס אשראי וכדומה

יש מקרים שבהם ניתן יהיה לבטל את ההגבלות הללו, או לפחות חלק מהן, כך שחשוב לבדוק את הדברים לעומק וכל מקרה, כמובן, ייבדק לגופו על ידי עורך דין מומחה לפשיטות רגל.

 

האם כדאי להגיש בקשה לחייב מוגבל אמצעים או לא?

ראשית, חשוב להבין שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת ושנית, כמו לכל בחירה אחרת, גם כאן ניתן לראות יתרונות וחסרונות לעניין. אחד מהחסרונות, לדוגמה, זו העובדה שכך התהליך של החזרת החוב יהיה ארוך יותר, שלא לדבר על ההגבלות שלא תמיד קל להתמודד איתן. מצד שני, פעמים רבות לאחד תיקים זו הדרך היחידה של החייב להתמודד עם כל החובות שלו ולכן חשוב להיות מודעים לקיום האופציה הזאת.

תיק1

תנו לעורך דין מומלץ לסדר לכם את העניינים

הסיטואציה שבה אנחנו חייבים כספים זו סיטואציה שלא פשוט להתמודד איתה ולכן ברור מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, תוהים איך נכון יהיה להתנהל. כדי לקבל את ההחלטות הנכונות וכדי להשיג את המטרות שלכם מהר יותר – אתם חייבים עורך דין מומחה שיוכל ללוות אתכם בכל התהליכים האלה. זה נכון שעורכי דין יגבו מכם כספים על השירות שלהם אך חלק מהם לא יגבו מחירים מופקעים. יתרה מכך, יש גם עורכי דין שאת הייעוץ הראשוני ייתנו לכם בחינם ובפירוש לא כדאי לכם לוותר על כך.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.