"אנחנו באמת מושקעים פה בצורה משמעותית, והראיה היא תגובה כמעט מיידתית לכל אירוע כפי שהתרחש גם בשעות האחרונות עם כמות עצורים לא מבוטלת", כך אמר הערב לערוץ 20 סנ"צ צחי שרעבי, מפקד תחנת שרת במרחב יפתח מחוז ת"א.

כזכור, בשעות אחר הצהריים המאוחרות (ג') התקיימו פעם נוספות עימותים אלימים באזור התחנה המרכזית הישנה בת"א בין תומכי המשטר באריתריאה למתנגדיו. הקטטה האלימה בין המסתננים התפתחה למספר אירועי משנה. במקביל התקיימו שתי הפגנות בין תומכי גירוש המסתננים ומתנגדיו.

ברשתות החברתיות הופץ תיעוד של מסתננים משליכים אבנים על חלונות של חנות בבעלות זרה בדרום העיר. כמו כן נופצה זגוגית אוטובוס שחלף במקום.

בעימותים נפצעו 4 בני אדם. אחד הפצועים נפגע קשה בראשו, ככל הנראה כתוצאה מדקירה, ושלושה אחרים מוגדרים קל. כוחות משטרה ששהו בסמוך השליטו סדר ועצרו 11 מעורבים במאורעות האלימים.

"אנחנו נערכים בתקופה האחרונה בכוחות מתוגברים. עשרות שוטרים פרוסים פה 24/7 בדגש על שעות הערב המאוחרות והלילה, שאלו הן השעות היותר רגישות בתחנה המרכזית בפרט וברחובות הסובבים בכלל", אמר שרעבי. "אנחנו מתבססים תמיד על הערכת מצב על בסיס מודיעין ותחושוות השטח. אנחנו לא לוקחים סיכונים בטח בימים האחרונים מאז יום העצמאות האריתראי".

מאז יום שישי שעבר מתנהלים בדרום תל אביב קרבות רחוב אלימים בין תומכי המשטר האריתראי למתנגדיו, המטילים אימה על התושבים. זאת על רקע מסיבת יום העצמאות של אריתראה שנערכה בעיר בחסות השגריר ובה השתתפו המסתננים התומכים.

 

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20


:עוד באותו נושא