העתירה לפסילת מועמדותו של ד"ר מ'' נדחתה הערב (רביעי) על ידי וועדת הבחירות המרכזית. 15 מחברי הוועדה הצביעו בעד הפסילה, 16 הצביעו נגדה – בניגוד לעמדתם של אביחי ופרקליט המדינה שי ניצן, שהמליצו את בן ארי בעילה של הסתה לגזענות.

בוועדת הבחירות

 

כזכור, היועמ"ש לממשלה המליץ לוועדת הבחירות לפסול את מועמדותו לכנסת של יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית', ד"ר מיכאל בן ארי, מתקיים היום (ד') בוועדת הבחירות המכרזית דיון בעניינו ובעניין חברו למפלגה עו"ד אתמר בן גביר. מהר מאוד התלהטו הרוחות בדיון הוועדה, כאשר נציג מרצ התפרץ לדברי עו"ד מ'עוצמה יהודית' וכינה את בן גביר "גזען". בן גביר מצידו השיב: "תחזור למרמרה, הוא חושב שהוא על המרמרה".

לאחר מכן ביקש עו"ד בן גביר משופט הוועדה, חנן מלצר, זמן ללמוד את הטענות לפסילתו ולפסילת היו"ר מיכאל בן ארי מהתמודדות לכנסת, שכן לדבריו לא היה להם די זמן לעשות זאת מאז החלטת היועמ"ש בלילה. את ההפסקה בדיון ניצל בן גביר לצורך הגשת כתב תביעה בידיה של ח"כ סתיו שפיר נגדה ונגד ח"כ מיכל בירן על סך חצי מליון שקל, לאחר שלטענתו כונו השניים על ידן 'נאצים' בפאנל שנערך לפני שבוע בבית ספר בפ"ת. "חסינותן לא תעמוד להם והן ייאלצו לשאת באחריות לדבריהם המתועבים", אמר.

 

לאחר החזרה מההפסקה, טען פריג' כי יש לפסול את נציגי 'עוצמה יהודית' משום שהם תומכים במשתנו של הרב מאיר כהנא ז"ל. "האנשים האלה שולחים לעברי איומים", טענה ח"כ סתיו שפיר שעלתה לאחר מכן לנאום. בן גביר מצידו השיב לה: "להגיש תביעה נגדך זה לא איומים".

לטענות הפסילה הגיבו יו"ר 'האיחוד הלאומי' בצלאל סמוטריץ', עו"ד איתמר בן גביר וד"ר מיכאל בן ארי. "אני מדגיש הערבים שנאמנים למדינת ישראל אין לי שום בעיה היום", אמר בן ארי וטען כי דבריו הוצאו מהקשרם. "אני לא גזען".

כזכור, היועמ"ש מנדלבליט החליט כי יש לפסול את מועמדותו של בן ארי בטענה כי הוא "מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית".

ארגון השמאל שמתייצב לצד 'עוצמה יהודית'

בתוך כך בארגון השמאל "האגודה לזכויות האזרח" מתייצבים לצידו של בן ארי ומתנגדים גם לפסילת המפלגות הערביות שדיון בעניינם יתקיים היום גם כן בפני וועדת הבחירות.

"התמקדות בשוליים הפוליטיים כמו בן-ארי מתעלמת ואף מכשירה מסרים גזעניים ביותר כלפי המיעוט הערבי שנאמרים לעיתים תכופות על-ידי פוליטיקאים הנתפסים כלגיטימיים בכנסת, חלקם אף מכהנים בממשלה. את הדעות הגזעניות של בן-ארי ושל כל ח"כ או שר אחר – צריך להוקיע ולגנות ובמקרים המתאימים אף להעמידם לדין בשל הסתה לגזענות", נטען בפוסט שכתב הארגון. "אולם זירת המאבק צריכה להיות הזירה הפוליטית, החינוכית והציבורית – ולא באמצעות סעיף בחוק היסוד: הכנסת, שנותן לגורם פוליטי אינטרסנטי סמכות לא ראויה לפסילה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.