2:58 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מהבוקר: שיבושים בקווי אגד ברחבי הארץ

מהבוקר: שיבושים בקווי אגד ברחבי הארץ

מאות נהגי אגד הגיעו הבוקר (ד') להפגנה סמוך למשרד האוצר בירושלים בעקבות סכסוך בין אגד למשרד התחבורה והאוצר. השתתפות נהגי אגד בהפגנה צפויה לגרום לשיבושים קשים בקווי האוטובוסים ברחבי הארץ

 

כאלפיים נהגי אגד מפגינים הבוקר (ד') בירושלים במחאה על כוונת משרד האוצר והתחבורה  להפוך את הנהגים לעובדי קבלן. במהלך ההפגנה מונפים שלטי מחאה: "משרד התחבורה – הפכתם את נהגי האוטובוס לעבדים", "תנו להתפרנס בכבוד", "נלחמים על הבית" ועוד. תושבי ירושלים מדווחים על שיבושים בקווי התחבורה. יעקב בן דוד, תושב ירושלים, סיפר: "חיכיתי הבוקר 50 דקות לאוטובוס עד שהתייאשתי וחזרתי הביתה. אלו לא שיבושים אלא שביתה"

 

 

צפויים שיבושים בקווי אגד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
צפויים שיבושים בקווי אגד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברת אגד, בדומה לשאר חברות התחבורה הציבורית בישראל, מקבלת תקציבים מהממשלה המסייעים לפעילות התקינה והרציפה של החברה. בסוף שנת 2015 פג התוקף של הסכמי המימון, ובחברת אגד מאשימים את משרדי הממשלה שלא חידשו אותו בזמן, וכתוצאה מכך מיליוני שקלים לא הועברו לנהגים. סכום הכסף מוערך בכ400 מיליון שקל.

בתוך כך, חברת אגד צפויה להשבית את קווי האוטובוסים החל מיום ב' (7.11) במידה ולא יהיה עד אז הסדר עם משרד האוצר. בתחילת השבוע נפגש עמי פרידמן, יו"ר מזכירות אגד, עם ח"כ משה גפני (יהדות התורה), יו"ר ועדת הכספים. פרידמן ביקש את עזרתו של גפני בכדי לפשר בין הצדדים. גפני גילה עניין רב והבטיח לעשות ככל יכולתו בכדי למנוע שיבושים בקווי התחבורה.

משה גפני. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
ח"כ משה גפני. הבטיח לנסות לפשר בין הצדדים בכדי למנוע שיבושים בקווי התחבורה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רן רטנר, דובר אגד, מסר: "לאור הודעת ההסתדרות על הפגנה גדולה של נהגי ועובדי אגד, המתוכננת מחר (היום) בירושלים, יתכנו מחר בבוקר שיבושים קשים בפעילות קווי השירות של אגד בכל רחבי הארץ.

הציבור יוכל להתעדכן בפעילות הקווים במוקד המידע 2800*, באתר האינטרנט ובעמודי הפייסבוק של אגד. אנו שבים וקוראים למשרדי האוצר והתחבורה לפעול כדי להגיע להסכם ולמנוע את השביתה המתוכננת".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים