תחושת החופש והרצון לעוף מובילה אנשים רבים לרכוש טרמפולינה קטנה או גדולה, לבית או לחצר. כיום קיים שפע של טרמפולינות המעניקות את האפשרות לחזור לשחק בחוץ ולשלב הנאה צרופה עם ספורט הבריא לגוף ולנפש.

מחקרים הוכיחו כי יש בקפיצה בטרמפולינה משהו משחרר, היא מאטה את קצב גלי המח, מעלה את רמות האנדורפינים ומרגיעה ומשפרת את יכולת הריכוז, יש בה עוד סגולות רפואיות, היא משפרת את הכושר הגופני, מחזקת את מערכת החיסון ומפחיתה תופעות אלרגיה, הוכח כי שימוש בטרמפולינה מסייע בהפרעות עיכול ורמות גבוהות של כולסטרול.

הדרך לשילוב הנאה בריאה עוברת בחנות הטרמפולינות. אך, מאחר שקיים מגוון רחב של טרמפולינות חשוב מאוד לרכוש את הסוג המתאים והנכון למיקום האפשרי, לצורך, לסוג המשתמשים וכמובן שגם לתקציב. כמובן שבראש ובראשונה יש חשיבות עליונה לבטיחות ולאיכות המוצר על מנת לקפוץ ללא סכנה.

בכל אופן, בין אם מדובר על טרמפולינה קטנה או גדולה חשוב לשים לב למס' אלמנטים קריטיים לביטחון ולהנאה. בראש ובראשונה יש לבדוק את איכות הטרמפולינה והאם היא עומדת בתקנים בינ"ל הנדרשים בתחום. רכישה של מותג בינ"ל איכותי ואמין מבטיחה את האיכות אך חשוב תמיד לקרוא גם את האותיות הקטנות ולבדוק מאילו חומרים היא עשויה, האם הם עמידים תנאי מזג אויר משתנים, מה המשקל המותר וכד' .

ברכישת טרמפולינות, גם גדולות בקוטר 3 מטרים, למשקל קפיצה של עד 120 ק"ג. וגם הקטנות יותר, בקוטר של בין מטר למטר וחצי ומסוגלות משקל של בין 80 ק"ג ל- 100 ק"ג, חשוב לוודא שכל החלקים, ללא יוצא מן הכלל, השלדה, העמודים, הקפיצים ושאר המתכות, עשויים ממתכת מגלוונת אל חלד. עוד חשוב לבדוק את המסגרת אשר צריכה להיות יציבה ולעמוד על כמות רגליים מספקת השומרת על יציבות הקפיצה ודואגת לביטחון הקופצים. בטרמפולינות הקטנות בדרך כלל מדובר על לא פחות מ- 6 רגליים ובגדולות והמאסיביות יהיו רגליים מרובות יותר, גבוהות ומאסיביות.

גם איכות משטח הקפיצה, הלולאות והקפיצים קריטית לאיכות ולבטיחות. מומלץ שהמשטח יהיה עשוי מחומר איכותי דוחה מים עם ציפוי נגד דהייה והגנה מפני קרני UV כדי שלא יתחמם יתר על המידה, שהלולאות יהיו מחוזקות בתפרים רבים ושהקפיצים יהיו איכותיים בעלי מספר רב של ספירלות. רכיבים איכותיים מאריכים את חיי המוצר ומעניקים חוויית קפיצה מהנה ובטוחה. על מנת לוודא שהקופצים יהיו מוגנים, חשוב מאוד להתקין רשת ביטחון, חיצונית ופנימית המותאמת באופן מוחלט למסגרת ומעניקה ביטחון מקסימלי.

אחד הטיפים הכי חשובים כאשר באים לרכוש טרמפולינה, מעבר כמובן לענייני בטיחות ואיכות ללא פשרות, זה שירות הלקוחות. מומלץ מאוד לרכוש במקום אמין ומוכר, כזה שיכול לעזור בבחירה הנכונה ובהתאמה המדויקת של המוצר המתאים לצורך, למיקום ולתקציב וזמין גם לאחר הרכישה לשאלות, תמיכה וטיפול בבעיות ותקלות.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20