שר הביטחון קרא לקצינים להביע את "אשר על ליבם" באופן חופשי, מדבריו אני מבין שהותר לבעלי מדים להביע כל עמדה ובלבד שתגיע מהלב, אז אמנם אינני קצין והשתחררתי משירות סדיר בדרגת סמ"ר לפני כבר מעל שנה, אבל הייתי מפקד בצה"ל ואני מוכן להיענות לאתגר שהציב לי בוגי ולדבר מליבי הזועם מול המציאות הישראלית הסוריאליסטית עד כאב, מול הקצונה הבכירה בצה"ל שגדלה על ברכי המוסר המקולקל שהפקיר את מדחת יוסף בקבר יוסף ומול שר הבטחון שמנסה לחנך את החברה הישראלית בעזרת תהליכים מעוררי חלחלה המזכירים את הפשיזם של מוסוליני, זה שגורס שלא כל בני האדם נולדו שווים, כי יש את אלה שנועדו להנהיג ולחנך, 'גנרלים' שדבריהם דברי אלוהים חיים והם נועדו לרסן את השאר שכל תפקידם להנהן ולהתיישר לפיהם.

אז מרום דרגת שלושת הפסים והפלאפל שהיה מונח עליהם אותה ענדתי על הזרוע בגאווה עד לפני שנה ומדם ליבי הרותח והצועק, אני רוצה להגיד שבוגי יעלון הוא מהביזיונות הגדולים שראתה מדינת ישראל מיום הקמתה. יעלון צריך להישפט על פשעי מלחמה – לא פחות מזה – על שליחת לוחמי צה"ל אל מותם הוודאי.

על הצנחת התכניות האופרטיביות של צה"ל היישר לידיו המושטות של חמאס בסג'עייה שבוע לפני הכניסה הקרקעית. על הפקרתם של לוחמי גולני לחסדי מחבלי חמאס, בלי כל אש חיפוי נאותה. על הכנסת מחלקת חוד בנגמ"שים מקרטעים ולא ממוגנים משנות האין-לי-מושג.

על מדיניות של ממש לאורך כל מבצע של העדפת חיי אויב על פני חייהם של לוחמי צה"ל, של אחים לנשק, של חברים, של קרובי משפחה, גם כשהיו תחת אש, גם בזמן הפסקות האש הארורות, הדמיוניות והחד-צדדיות שרק ישראל הקפידה על שמירתן, בהוראה ישירה שלו, הפסקות אש שבחסותן איבדנו כה רבים מטובי בנינו לריק ועל שאר מריעין בישין שקצרה היריעה מלספר על כולם.

הקצונה הבכירה הזאת – בראשותו של בוגי – חרטה על דגלה לשכתב את ערכי צה"ל מחדש ובכך מוזילה את ערך חייהם של חיילי צה"ל לכדי כלום ושום דבר ומתירה את דמם ואת דמי שלי, מול אויב שצופה ויודע זאת היטב ורותם זאת לטובתו בשדה הקרב.

אין שום דבר מוסרי באי-לחימה באויב המבקש להורגך, אין שום דבר מוסרי בהקרבת בנים למולך, אין קלקול מוסרי גדול יותר מהקרבת לוחמים על מזבח אמנות בינלאומיות לא רלוונטיות על מזבח 'מה יגידו', על מזבח "כמה יפה הוא מוסר היהדות, שאפילו באים עלינו להרגנו אנו שותקים".

רק אמירה ערכית-מוסרית אחת צריכה להוביל את הקצונה הבכירה של צה"ל בהחלטות מבצעיות והיא אלף דמעות פלשתיניות ולא דמעה אחת של אם ישראלית שכולה.

כל עוד רוחות רעות כאלה מנשבות בקריה ומקבלות גיבוי משר ביטחון אחד מבוהל שמנסה להילחם בחשיפת ערוותו הגדולה ברבים, בכל מחיר, כל עוד הרוחות האלה ישפיעו על שדות הקרב שעוד נכונו לכולנו, לוחמי סדיר ומילואים, אסור לנו לשתוק, לא רק למען אלה שכבר לא איתנו, אלא למען אלה שיאבדו את חייהם לשווא, מחר.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.