ביקורת הבוקר במערכת הפוליטית מימין ומשמאל על התנהלות הממשלה בניהול המשבר האחרון בהר הבית: ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר כי: "לעולם לא היה נכון יותר לומר- 'אכלנו את הדג המסריח וגם גירשו אותנו מהעיר'. מדיניות הזיגזג של הממשלה הובילה לניצחון פלסטיני שאינו מבטיח אפילו שקט בירושלים ובשטחים. זהו כישלון קולוסלי". יו"ר העבודה אבי גבאי כתב היום בציוץ בטוויטר כי התנהלות הממשלה במשבר הייתה "נמהרת, לא אחראית ולא שקולה פגעה בבטחון ישראל ובהרתעה הישראלית".

ח"כ נחמן שי. צילום: פלאש 90
ח"כ נחמן שי. צילום: פלאש 90

גם בליכוד מותחים ביקורת חריפה על ראש הממשלה. ח"כ אורן חזן צייץ היום בטוויטר: "יש שיסלחו לרה"מ על סיגרים ושמפניה ורודה. אבל על ההתקפלות והפגיעה העתידית בביטחון ישראל בפרשית הר הבית, שגרמה להשפלתנו ולשמחה ערבית לאיד – לא". חבר אחר בסיעת הליכוד ח"כ יהודה גליק צייץ: "מתבונן במתרחש באום אל פאחם מתבונן במתרחש בשערי הר הבית מרגיש כאילו שבוע של תשעה באב".

ח"כ אורן חזן. צילום: פלאש 90
ח"כ אורן חזן. צילום: פלאש 90

מוקדם יותר הבוקר התראיין השר בנט לגלי צה"ל ואמר כי לאור תוצאות האירועים האחרונים "ישראל יוצאת מוחלשת, ההתקפלות תביא עוד אלימות". בדבריו התייחס בנט גם להלוויית ההמונים שנערכה אמש באום אל-פאחם למרצחים מהר-הבית, "תחושות קשות", אמר השר, "כשר חינוך אני פועל לשפר רמת החינוך לערביי ישראל. כשר כלכלה פעלתי להביא הרבה תעסוקה. הדבר הזה מעלה מחשבות קשות לגבי חלק מערביי ישראל. זה לא בודדים, אלפים. כשהם ראו ישראל חזקה, הם נכנעו. הן מריחים דם, והרימו ראש".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20