2:53 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מדינות ערב נגד איראן: "מדינת טרור"

מדינות ערב נגד איראן: "מדינת טרור"

11 מדינות ערביות שלחו לאו"ם אגרת בין לאומית שמגנה את איראן. "נותנים חסות לטרור באזור"

"איראן היא מדינה שנותנת חסות לטרור באזור, מחיזבאללה בלבנון ובסוריה והמורדים החות'ים בתימן ועד להתארגנויות ותאי טרור בבחריין, עיראק, סעודיה, כווית ועוד". כך נכתב באגרת בינלאומית שנשלחה ממדינות מוסלמיות לאו"ם. על האיגרת חתמו מדינות מצרים, ערב הסעודית, איחוד האמיריות ומדינות נוספות מהמפרץ הפרסי.

האגרת נשלחה על רקע המלחמות בין ערב הסעודית לאיראן על אדמת תימן.

במרץ 2015 הודיע שגריר ערב הסעודית באו"ם על פתיחת מבצע "סופה נחרצת" בתימן. הפעולה הצבאית נפתחה לאחר התייעצות עם הממשל האמריקני ובאישור הדרג הבכיר שלו, כולל ברק אובמה, נשיא ארה"ב היוצא.

השלטון המקומי בתימן הותקף על ידי החות'ים, קבוצה קיצונית המקבלת את תמיכת האיראנים. בתגובה ערב הסעודית, כווית, בחריין, קטאר ומדינות נוספות נחלצו להגנת תימן והחלו בסיוע צבאי למדינה. הסיוע הצבאי הכיל שיתוק השתלטות המורדים על נמלי תעופה,  תקיפות אוויריות, כולל תקיפה בצנעא, בירת תימן.

meeting_of_the_european_union_and_arab_league_foreign_ministers_in_cairo_8184507084
ועידת הליגה הערבית. גינוי חריף נגד איראן

 

כלי התקשורת הערביים דיווחו בזמנו שלטובת המבצע גויסו 100 מטוסי קרב ו-150,000 חיילים רגליים.

בתגובה, החות'ים האשימו את ערב הסעודית ובנות בריתה ב"שיתוף פעולה עם האויב הציוני". מנגד, ערב הסעודית מאשימים את החות'ים, האיראנים ושותפיהם בהקצנה, אלימות ומתן חסות לטרור, כפי שנכתב באגרת שנשלחה לאו"ם.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים