כאשר הגיע לראשונה למשחק בטדי כבעלים של בית״ר , אחת התמונות הזכורות היטב, היא של ראש עיריית , שהמתין בסבלנות על כר הדשא להגעתו של טביב. הבעלים, שהתקבל בכבוד מלכים על ידי האוהדים, נהנה גם מחיבוק חם ונשיקה מראש העיר. השניים עלו צמודים לתא הכבוד כאשר האלפים ביציעים מריעים לטביב. ברקת נהנה מכל רגע והרגיש כמו חתן השמחה.

אחרי ירח הדבש הקצר, ברקת וטביב הסתכסכו ונמצאים בנתק. מנצל כל הזדמנות כדי לבקר ולפגוע בטביב גם אם זה באמצעות הצגת מציאות מדומה וניסיון להכפיש את הבעלים של בית״ר ירושלים. ברקת התארח לפני ימים אחדים אצל יעקב אילון בראיון המרכזי בוואלה! TALK שם דיבר על פוליטיקה וכמובן נשאל גם על סוגיית בית״ר ירושלים והגזענות. כאשר נשאל בנוגע לארגון “לה פמיליה”, הוא השיב: ״אני לא נחשב כאיש פחדן. אני יודע להילחם ומוקיע כל אלימות באשר היא, במילים ובמעשים. אני נלחם באלימות של נוער פלסטיני שזורק אבנים ובקיצוניים מימין ומשמאל, ויש כאלה וכאלה. הייתה תקופה שהמועדון לא נלחם באלימות וכשהוא לא נלחם הוא קיבל קנסות. עכשיו לשמחתי הרבה יותר טוב. אלי טביב מתייחס יותר לאלימות והוא יקבל ממני ומהמשטרה גיבוי להילחם בה”.

ניר ברקת. פלאש 90
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. פלאש 90

 

עם כל הכבוד לדברים של ברקת, לא רק שהוא לא נלחם בארגון הקיצוני, הוא נמנע פעמים רבות להתראיין בנושא. הוא התרחק מנושא ארגון ״לה פמיליה״ כמו מאש ועשה הכל כדי להימנע מביקורת עליהם שמא ייפגע פוליטית. גם באירועים האלימים ביותר ואירועי הגזענות המכוערים, ברקת שמר לרוב על שתיקה. אחרי אירועי שרלואה המכוערים, ניגשתי במחצית באחד המשחקים בטדי לברקת וביקשתי ממנו התייחסות. ראש העיר שלח אותי לדוברו שהגיב: ״ראש העיר לא יתראיין בנושא״. כאשר ניסיתי ללחוץ על ברקת לדבר על ארגון ״לה פמיליה״, הוא דחה אותי, ואחד האנשים הקרובים אליו, מוטי גמיש שהיה צמוד אליו, לקח אותי הצידה ואמר לי: ״תגיד לי, השתגעת, אתה רוצה שהוא ייצא נגד ״לה פמיליה״, מה אתה רוצה שהוא יסתבך איתם? עזוב אותו בשקט ככה הכי טוב לו״. עזבתי.

במשך שנים מבקש טביב עזרה במאבק נגד הגזענות ואף גוף לא נרתם לסייע לו. לא העירייה ולא המשטרה. נכון שטביב עשה טעויות ולא נלחם מספיק בארגון הקיצוני, אבל הוא טען כי לבד אין לו סיכוי להצליח. ברקת לא הושיט יד לעזרה ולא הבין את תפקידו כראש עיר. הוא מסוכסך עם טביב אז לא נרתם למאבק בגזענות. ברקת הוא אחד מראשי הערים שהכי אוהבים תקשורת. הוא אוהב להצטלם, להתראיין, להיות במרכז העניינים. במשחק של בית״ר ירושלים נגד מכבי חיפה לפני שלושה שבועות אלי אוחנה הגיע לטדי כפרשן ערוץ הספורט ובמהלך המשחק כוכב בית״ר לשעבר ישב בתא הכבוד למטה כדי להיות קרוב לדשא. ברקת ראה את אוחנה והתיישב לצידו. העיקר שעדשות המצלמות יקלטו גם אותו, רק שבכל הקשור ל״לה פמיליה״, ברקת עשה הכל כדי להיות הרחק מהתקשורת.

אלי טביב. צילום: פלאש90
אלי טביב. צילום: פלאש90

 

ושימו לב מה הוסיף ואמר ברקת באותו ראיון אצל יעקב אלון: “אלונה (ברקת) גיסתי המדהימה באה מסיבות מדהימות והייתי רוצה לראות את טביב מביא את המועדון לזכות באליפויות. בשביל זה צריך להשקיע משאבים גדולים יותר משהושקעו עד היום. המועדון הוא לא אמצעי, הוא מטרה והצלחת בית”ר חשובה. הייתי רוצה לראות עוד שותפים או העברת הקבוצה למי שיש לו יותר משאבים״. אז ככה – גיסתו באמת מדהימה. היא עשתה מהפכה ענקית וראויה לכל הסופרלטיבים גם אם הם באים מהגיס ניר. לגיטימי שברקת ירצה לבית״ר ירושלים, אבל האמירה שלו שהיה רוצה לראות בעלים אחרים בבית״ר ירושלים היא שחזור הדברים שלו מלפני שנה וחצי כאשר פרץ הסכסוך בינו לבין טביב.

ברקת שכח שהוא נסע לארצות הברית לא פעם כדי לגייס משקיעים לבית״ר ירושלים ונאלץ לגייס תרומות בשנתיים שקדמו להגעתו של טביב כדי שבית״ר ירושלים תעבור בבקרה התקציבית. הוא שכח שאף אחד לא רצה לרכוש את המועדון בעיקר בגלל תופעת הגזענות של האוהדים. ראש העיר ברקת היה מאלה שלחצו על טביב לרכוש את המועדון ולהציל אותו מפירוק.

תתגייס לעזור 2. אלונה ברקת. דני מרון פלאש90
גיסתו המדהימה של ראש העיר. אלונה ברקת. דני מרון פלאש90

 

ברקת לא צריך לשלוח פרחים לטביב, הוא גם לא חייב לאהוב את הניהול שלו, כמו שרבים לא אוהבים את הניהול של עיריית ירושלים. יש כאלה שרוצים בעלים חדש בבית״ר ויש כאלה שרוצים ראש עיר חדש. זכותו של טביב לא להשקיע 200 מיליון שקל מכיסו כמו שעשתה אלונה ברקת, זכותו לא לשלם 300-400 אלף יורו נטו לשחקן כמו שגיסתו המדהימה של ברקת עושה. טביב לא מנהל את עיריית ירושלים וברקת לא יכול לנהל את בית״ר ירושלים. נכון, לא כל האוהדים של בית״ר מרוצים מהחשיבה של טביב בניהול המועדון כמו שלא רבים מתושבי עיר הבירה מרוצים מהתנהלותו של ראש העיר שלהם שפתח בקמפיין לראשות הממשלה ולפעמים שוכח את הצרות של התושבים.

בתקופה הטובה ביותר של בית״ר ירושלים, ברקת מציע לו למכור את הקבוצה. דווקא מתי שבית״ר ירושלים העלתה הילוך במאבק נגד הגזענות, בעיתוי שהאוהדים הקיצוניים מתחילים ליישר קו עם טביב, בימים שהמועדון הבטיח עונה שנייה ברציפות השתתפות באירופה אחרי שהקבוצה הולכת לסיים את העונה במקום השלישי, דווקא אז מוצא ברקת את הזמן לבקר את האיש שהציל את בית״ר ירושלים מפירוק. אלי טביב יכול להשקיע יותר בקבוצה ולגרום לאוהדים לחזור בהמוניהם ליציעים רק אם יהפוך את הקבוצה לאטרקטיבית יותר ולא ימכור שחקנים מוכשרים. אבל עדיין הוא האיש היחידי שמוכן להשקיע כסף בקבוצה שאף אחד לא רצה להגיע אליה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.