דף הבית > אקטואליה וחדשות > מדוע מתעכבת הריסת בית המחבל שרצח את לוחם דובדבן?

מדוע מתעכבת הריסת בית המחבל שרצח את לוחם דובדבן?

פרסום ראשון: בלחץ גורמים אזרחיים פלסטינים, שלושה חודשים לאחר רצח סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד בית המחבל עדיין עומד על תילו ולא נקבע מועד הריסה. דובר צה"ל: "הטיפול נמצא בשלבים מתקדמים"

במערכת הביטחון סוברים כי הריסת בית מחבל היא אפקטיבית מאוד ומייצרת הרתעה בשטח. אז מדוע לוקח לצה"ל למעלה משלושה חודשים להרוס את בית המחבל שרצח את לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד?

סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

לחדשות 20 נודע כי מערכת הביטחון מעכבת את הריסת בית המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד, תושב אל עמרי שליד רמאללה, בעקבות לחצים של גורמים אזרחיים פלסטינים על מערכת הביטחון.

כזכור במהלך פעילות מבצעית השליך המחבל פלטת שיש על ראשו של הלוחם שנפצע אנוש ובהמשך נפטר מפצעיו. לאחר מצוד, חבריו של רונן סגרו מעגל והביאו למעצר המחבל.

הלוחמים במצוד אחר המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד. צילום: דובר צה"ל

 

שר בקבינט אמר לחדשות 20: "אם אכן נכון הדבר מדובר במחדל חמור של מערכת הביטחון. בתי מחבלים צריך להרוס מיד". עוד טען הגורם כי הריסת הבית תתרחש לאחר השלמת מיפוי הבית והערכות ביטחונית מתאימה.

בינתיים טרם נקבע מועד ובית המחבל עדיין עומד על תילו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מערכת הביטחון פועלת להריסת ביתו של המחבל שהרג את הלוחם סמל-ראשון רונן לוברסקי ז"ל במהלך פעילות יחידת דובדבן ללכידת חוליית טרור. בתוך כך כבר נערך מיפוי של בית המחבל וגובשה חוות דעת הנדסית בעניין הריסתו. הגורמים האמונים על הנושא ממשיכים בטיפול בעניין. הטיפול נמצא בשלבים מתקדמים".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"