השרה מירי רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
השרה . צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

מירי רגב, והספורט, מנסה למנוע את המינוי של יו״ר קצ״א, , ליו״ר בכדורגל. אחרי שדירקטוריון המנהלת קיבל בשבוע שעבר את החלטתו של לעזוב את התפקיד בסוף ינואר 2018, נעשתה פנייה לארז חלפון, שביקש לחשוב על ההצעה. כמה מבעלי הקבוצות בליגת העל החברים בדירקטוריון מנהלת הליגות הפעילו על חלפון לחצים גדולים כדי שהוא יקבל את התפקיד, הלחצים ככל הנראה הועילו וחלפון אמור להשיב בחיוב להצעה.

מי שאינה אוהבת את הפנייה לחלפון היא מירי רגב, שמנסה למנוע את המינוי באמצעות לחצים גדולים על חלק ממקבלי ההחלטות במנהלת ובהתאחדות לכדורגל. בהתאחדות ובמנהלת רואים במינוי חלפון הישג גדול ומאמינים שהוא מסוגל להמשיך את המהפכה שהחל בה חסון ובטוחים כי יש לו את היכולות והקשרים להצעיד את הכדורגל הישראלי קדימה. חלפון היה אחד האנשים הקרובים לאריק שרון שנים רבות, הוא היה חבר בפורום החווה, כאשר נבחר שרון לראש ממשלה. חלפון מונה ליועצו הפוליטי, ושימש כאיש השטח של ראש הממשלה בתקופת ההתנתקות. כאשר אהוד אולמרט שימש ראש ממשלה הוא ביקש ממנו להישאר בתפקידו בלשכת ראש ההמשלה.

חתם על צו לביטול מכסי היבוא על הנעלה. שר האוצר משה כחלון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
נמשך הסכסוך בינו לבין שרת הספורט רגב.  . צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בשנים האחרונות חלפון נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר למשה כחלון ונטל חלק בהקמת מפלגת ״כולנו״. אחרי שכחלון הפך לשר האוצר, הוא מינה אותו לראש מטה שר האוצר. לפני כשנה וחצי מינה כחלון את חלפון ליו״ר קצ״א, קו צינור הנפט אילת-אשקלון. כאשר שמעה מירי רגב על הפנייה לחלפון היא הביעה זעם גדול והחלה בניסיונות לטרפד את המינוי. בין השאר רגב שוחחה עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני, וביקשה ממנו להתערב ולמנוע את המינוי הצפוי של חלפון. עיני הבהיר לשרת הספורט כי אין לו כוונה להתערב בהחלטת דירקטוריון המנהלת ובכל מקרה אינו רוצה לטרפד את המינוי.

גורמים בכירים במנהלת הליגות אומרים כי השרה רגב רוצה למנוע את המינוי של חלפון בגלל הסכסוך שיש לה עם שר האוצר כחלון. במנהלת הסבירו כי חלק מהמשבר הממושך שהיה סביב הסכם השיווק בין ההתאחדות והמנהלת לטוטו, היה כתוצאה מהסכסוך בין רגב לכחלון. שרת הספורט אינה רוצה שאחד האנשים הקרובים לשר האוצר ינהל את מנהלת הליגות. גורמים המעורבים בניסיונות למנות את חלפון לתפקיד אומרים כי הלחצים שמפעילה רגב לא יועילו וכי חלפון ימונה לתפקיד ברגע שיביע את הסכמתו הסופית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.