דיון טעון התקיים היום (ג') בוועדת הבריאות של הכנסת, בנושא הסכסוך בין מגן דוד אדום לאיחוד הצלה. הדיון נערך ביוזמת חברי הכנסת נחמן שי, ג'מאל זחאלקה, אורי מקלב וטלי פלוסקוב. במהלך הדיון פרש המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, מזכרי הבנות בין שני הגופים שיזם משרד הבריאות, בהם אמור להתקיים מוקד אחד שתפקידו להפעיל כוננים משני הארגונים, בפיקוח משרד הבריאות.

ח״כ שי פתח את הדיון ואמר כי ״המאבק המכוער המתנהל בין שני הארגונים מהווה סכנה ברורה וממשית לחייהם של אזרחים רבים שנזקקים לעזרה מידית. לא ייתכן שמד״א ימשיך וימנע מלהסתייע באיחוד הצלה למרות הזמינות הגבוהה שלהם. הם יכולים לריב על חלוקת סמכויות, תרומות, חשיפה ציבורית, אבל לא לסכן חיי אדם.״

מנכ"ל מד"א, אלי בין, טען: "אסור שמידע המגיע למד"א ידלוף לגורמים אחרים. יש חיסיון. כשם שכוננים מזק"א ומעשרות ארגונים אחרים מתעדכנים על ידינו באמצעות אפליקציה סלולרית שמד"א מרכזת, כך גם על מתנדבי איחוד הצלה לפעול באמצעות האפליקציה. יש פה תכנית אסטרטגית שבנתה איחוד הצלה כדי לחסל את מד"א ולפגוע בתורמים שלה. מד"א זו לא כנופיה, אנחנו פועלים על פי הנחיית רשויות המדינה".

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים לא נשאר חייב והאשים את בין בכך שאנשיו חוסמים את אנשי איחוד הצלה מביצוע עבודתם: "לא ייתכן שיימנע מרופא או מפרמדיק להציל חיים, רק בגלל שאלי בין וחבורתו לא מאפשרים לו לעשות את זה. עניין האפליקציה הוא אחיזת עיניים, היא לא עובדת והמידע מועבר בה באופן חלקי בלבד. מצאנו מענה לכל בעיות אבטחת המידע, משרד הבריאות אישר את הנהלים שלנו". נשיא איחוד הצלה, אלי ביר: "האפליקציה היא דרך לחסל אותנו ולקחת מאיתנו את רשימת המתנדבים".

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף: "באווירה כזאת אין סיכוי שתשתפו פעולה, אבל אין לכם ברירה. אתם מסכנים כך נפשות. חברי הוועדה יכינו תוך 3 חודשים הצעת חוק שתסדיר אחת ולתמיד את העבודה של שני הגופים, ובמקביל משרד הבריאות ינסה למצוא פתרון אשר יוצג לוועדה מיד אחרי פסח. המלחמה ביניכם מחלישה את המדינה, לא פחות. תפסיקו להאשים זה את זה ותגיעו להבנה הדדית".