בשב”ס נערכים להתמודדות עם מגוון תרחישים שיתפתחו בעקבות משבר הקורונה. הערכות מצב מתקיימות על בסיס יומי ברמות הפיקוד השונות והחלטות מתקבלות בהתאם למציאות המשתנה

״שירות בתי הסוהר מתמודד עם המשבר הגדול ביותר שידע מיום הקמתו. הפעולות שננקטות בתקופה האחרונה הכרחיות למנוע ככל שניתן את כניסת הנגיף לאחד ממתקני הכליאה״ כך פתח הבוקר מ”מ נציב בתי הסוהר, גונדר אשר וקנין, את ישיבת הוידאו בהשתתפות כל מפקדי בתי הסוהר בישראל, מפקדי המחוזות ומפקדי האגפים בכדי להיערך לצעדים הבאים בפעולות שנוקט שב״ס לרבות לאירוע הראשון מסוגו שמתרחש היום ( א׳ 29.03.20), הוצאתם לחופשה במעצר בית מלא של מאות אסירים על פי תקנות לשעת חירום. יוזמת שב״ס שאושרה ע״י השר לבט״פ וקודמה לאישור הממשלה.

צילום: דוברות שב”ס

גונדר אשר וקנין, מ”מ נציב בתי הסוהר אמר: “למעלה מחודשיים שאנחנו עושים הרבה מאוד פעולות כדי למנוע את כניסת הנגיף לבתי הסוהר. עלינו למצוא את נקודת האיזון בין ניהול שגרת חירום והאירוע שאנו עומדים בפיתחו, זו משימה לאומית ובשב״ס זו המשימה של המפקדים והסוהרים. ניתנת מעטפת ארגונית גדולה מאוד ביחס לעוצמתו של האירוע וגודלו ובייחס לצרכי האסירים והסגל.”
עוד הוסיף גונדר וקנין, “סגל שב”ס עושה עבודת קודש. צריך לחזק את השורות, להכיל, לתת כוח לאנשים כי האתגרים המורכבים עוד לפנינו ואני צריך אתכם ביחד איתי. חשוב להדגיש שאנחנו מחמירים על כל הנחיות משרד הבריאות. הוצאתם לחופשה של האסירים פליליים באה במטרה לרווח את בתי הסוהר והיא נעשית במשורה בכדי שלא לייצר בעיה בקהילה. אני מלא תודה והערכה לעבודתכם המסורה והערכית בתקופה זו.”

צילום: דוברות שב”ס

שב״ס ממשיך גם היום בפעולות החיטוי במתקנים לצד פעולות ההפוגה, החינוך באגפים לאסירים ונמשכת תעסוקת אסירים במפעלים בהתאם לכללי הריחוק. נזכיר שהורחבו סכומי הקניה בקנטינה לאסירים הפליליים והוקמה קרן סיוע לאסירים פליליים הזקוקים לתמיכה כלכלית.
דיוני בית המשפט ממשיכים להתנהל בשיחות וידאו בכ-70 אולמות ברחבי הארץ ולצד זה סגל הסוהרים ואנשי המקצועי השונים נותנים מענה יומי ביחידות.

משירות בתי הסוהר נמסר כי: “שב”ס ימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת למנוע את איום המגיפה בתוך מתקני הכליאה ולשמור על בריאותם ושלומם של האסירים ושל אנשי הסגל בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובשת”פ עם כל גומרי הממשלה הרלוונטיים”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.