19:34 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מגעים ראשוניים בין ישראל לממשל טראמפ

מגעים ראשוניים בין ישראל לממשל טראמפ

"מקור ראשון": משלחת ישראלית שבה ארצה לאחר סבב פגישות עם בכירים בסביבתו של הנשיא הנבחר טראמפ

בעוד כחודש וחצי יושבע הנשיא הנבחר דונלד טראמפ לנשיאה ה-45 של ארה"ב, אך בירושלים לא בזבזו זמן. משלחת מטעמו של ראש הממשלה שבה לארץ לאחר סבב פגישות עם אנשיו הקרובים של הנשיא הנבחר. בראש המשלחת עמד ראש המטה לביטחון לאומי יעקב נגל ואליה הצטרף גם השגריר הישראלי בוושינגטון, רון דרמר.

"אמריקה של טראמם תעמוד לצד ישראל". טראמפ. צילום: קובי גדעון, לע"מ
"אמריקה של טראמפ תעמוד לצד ישראל". טראמפ. צילום: קובי גדעון, לע"מ

ב"מקור ראשון" נחשף כי המטרה המרכזית בסבב השיחות היתה תיאום ציפיות בין הצדדים, כאשר בצד האמריקני רצו בעיקר לשמוע את עמדת ישראל בנושאים מדיניים וביטחוניים שונים, כאשר עלה גם נושא היחסים בין שתי המדינות.

פייק פנס, סגנו של הנשיא הנבחר העביר השבוע בראיון ל"פוקס" מסר נחרץ: "שהעולם יידע דבר אחד – אמריקה של טראמפ עומדת לצד ישראל" וחשף כי אחרי הניצחון בבחירות, מלבד טראמפ גם הוא עצמו שוחח עם נתניהו ותיאר את הסכם הגרעין האיראני כ"הסכם רע".

יחד עם זאת, יש לציין שבירושלים עדיין קיים החשש מהממשל היוצא. כרגע מונחות במועצת הביטחון של האו"ם שלוש הצעות נגד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, ובמידה ואלו יעלו לדיון  – לא ברור כיצד תנהג הנציגות האמריקנית.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"