19:32 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > חם ברשת > מגל נגד יחימוביץ': "ניהלה רומן עם גבר נשוי ומטיפה מוסר"

מגל נגד יחימוביץ': "ניהלה רומן עם גבר נשוי ומטיפה מוסר"

הרשתות החברתיות סערו הבוקר בעקבות דברים שפרסם חה"כ לשעבר ינון מגל על חה"כ שלי יחימוביץ' לפיהם על אף שבעבר ניהלה רומן עם גבר נשוי והביאה לפירוק משפחתו היא מרשה לעצמה לנזוף באחרים על התנהלותם בחייהם האישיים

קרב מתחת לחגורה: בציוץ חריג שפרסם הבוקר ח"כ לשעבר ינון מגל, הוא תקף את ח"כ שלי יחימוביץ תוך שהוא מטיח בה את העובדה שבעבר ניהלה רומן עם גבר נשוי. הדברים נאמרו לאחר שח"כ שלי יחימוביץ' פרסמה פוסט ובו הצהירה על סירובה לקבל את התנצלותו של העיתונאי ארי שביט.

כזכור, בשבוע שעבר פרסמה העיתונאית היהודייה – אמריקאית, דניאל ברין, כי עיתונאי ישראלי מפורסם תקף אותה מינית בעת שבאה לקיים איתו ראיון. ברין סירבה תחילה לחשוף את שם התוקף, אולם עוד באותו היום התברר כי מדובר בעיתונאי הארץ ארי שביט. שביט מצדו, פרסם התנצלות וטען כי הוא "פירש לא נכון את הסיטואציה", וכי הוא מכבד נשים. במהלך השבת הוא אף הודיע על כוונתו לקחת פסק זמן מכתיבה עיתונאית.

התנהלותו של שביט זכתה לגינויים מקיר לקיר, אולם את הביקורת החריפה ביותר הטיחה בו ח"כ שלי יחימוביץ'. בפוסט שכתבה ציינה כי היא "לא יודעת אם ברין מקבלת את ההתנצלות של שביט, אני לא מקבלת אותה. זה לא שהוא דרך למישהו בטעות על הרגל. וזו גם התנצלות מוקפדת ומחושבת רק אחרי שנחשף והבין שהוא טובע". בדבריה, ערכה יחימוביץ' השוואה בין התנהלותו של שביט לזו של מגל, שכזכור פרש מהכנסת לאחר שהודה בהתנהלות בעייתית כלפי עיתונאיות וואלה שעבדו עמו טרם כניסתו לחיים הפוליטיים.  "רק לסבר את האוזן", ציינה יחימוביץ', "מה ששביט עשה (על פי תאורה של ברין, שאותו הוא לא הכחיש), חמור יותר ממה (שפורסם לפחות) שעשה ינון מגל – לא כוס התה שלי אבל ח"כ מבטיח עם אופק פוליטי – ששילם מחיר כבד ופרש מרצונו מהכנסת".

אלא שהבוקר מתברר כי מגל, שנשאר גם כיום צייצן פעיל, לא אהב את את שרבוב שמו לעניין ואת הצהרתה של יחימוביץ' שהיא מסרבת לקבל את התנצלותו. "שמעתי שאת לא מקבלת את התנצלותו של שביט", כתב מגל והוסיף שאלה: "את ניהלת רומן עם גבר נשוי ופרקת לאשתו וילדיו את המשפחה. מה יותר חמור?". הציוץ שרף את רשת הטוויטר וזכה לשבחים וגינויים בו זמנית. בדף הפייסבוק שלו הרשה לעצמו מגל להיות מפורט יותר והסביר כי כלל לא עשה לה אאוטינג, שכן הדברים אודותיה פורסמו בעבר. מגל סיכם: "ממי שמחלקת ציוני מוסר ומתיימרת להטיף לאחרים לא מעט הייתי מצפה ליותר". כל שנותר זה להמתין ולראות האם דברי מגל יעברו בשקט מצדה של יחימוביץ' או שיזכו לתגובה מגדרית הולמת.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"המוסד הזה נוצר ועוצב כדי לתת לגברים שליטה וחזקה על נשים וילדים". ח"כ מיכאלי בהרצאתה ב-TED. צילום מסך מתוך YuoTube

מכחישה? חכו שתראו את זה

מרב מיכאלי טוענת ש"הימין הדתי הקיצוני" סילף את דבריה על התא המשפחתי והוציא אותם מהקשרם, אבל הרצאה שלה ב-TED מ-2013 מגלה כי דעתה על התא המשפחתי אף קיצונית יותר