הלנו אתה אם לצרינו? רוית הכט, מגישה בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, ערכה במהלך שידור השוואה בין לוחמי המחתרות מתקופת קום המדינה לבין מחבלים, רוצחים ופעילי טרור ערבים.

רוית הכט צילום נטשה ריזקין ויקיפדיה
רוית הכט. צילום: נטשה ריזקין Cc-by-sa-3.0, ויקיפדיה

ההשוואה המקוממת נעשתה במהלך ראיון עם שר התיירות יריב לוין. לפי הציטוט שהובא בעיתון "ידיעות אחרונות", המגישה רוית הכט אמרה:  "אתה מכיר הרי היסטוריה גם ישראלית וגם את ההיסטוריה של תולדותינו וקיומנו. הרי ידוע שכל לוחמי חופש ולוחמי מחתרות היו בעיני הצד השני רוצחים מתועבים. אתה לא רואה פה איזשהם קווים מקבילים?".

מנגד, השר יריב לוין השיב: "השוואה מזעזעת, זו בושה וחרפה שבתחנת שידור ממלכתית ישראלית בכלל נשאלת שאלה מהסוג הזה. זה מעיד על בורות מוחלטת, על סילוף מוחלט של ההיסטוריה, הבדל של שמיים וארץ בין אותם רוצחים שפלים, אל מול אנשים שלנו שהיו באמת גיבורים, שלחמו בצבא כובש אמיתי ולא בצבא ההגנה לישראל שמגן על כולנו בארץ שלנו".

להגנתה, הכט אמרה כי יש לה זכות לומר את הדברים בגלל חופש הביטוי.

לא מדובר בפעם הראשונה בה מגישים בתחנה הצבאית מעוררים סערה ציבורית. לפני כשבועיים, מגישים בגל"צ ניבלו את הפה ודיברו בגסויות כנגד הרב המנוח רבי ישראל אבוחצירא ("הבבא סאלי") ז"ל, ונאלצו להתנצל.

כמו כן, בחודש ינואר האחרון השדרנית חן אלמליח כתבה בחשבון הפייסבוק האישי שלה כי "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית כדי לבנות יישוב לאנשים חזקים ממני, ואל תדברו איתי על חינוך". לאחר מכן, השדרנית פוטרה מעבודתה.

אלעד שור

אלעד שור