השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא נועד באחרונה עם בני , ואף קיבל מהם מסמך מפורט בנוגע לדרך הטיפול של מדינת ישראל בהשבת גופת בנם, סגן הי"ד, אשר מוחזקת ברצועת עזה, לקבורה בישראל.

בעקבות זאת, פנה המבקר ונציב תלונות הציבור במכתב אל בנימין נתניהו, כדי לקבל את התייחסותו לטענותיה של משפחת , זאת קודם שישקול את אופן טיפול משרד מבקר המדינה בנושא. מכתבו של מבקר המדינה נשלח גם אל שר הביטחון אביגדור ליברמן.

סגן הדר גולדין הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

לפני שבועיים החליט בג"ץ להשאיר על כנה את ההחלטה המחייבת את המדינה להודיע למשפחת גולדין 72 שעות לפני החזרת גופות מחבלים, זאת עד להצגת תחקיר השחרור השגוי של גופת המחבל מהר אדר. אז אמרו במשפחת גולדין בתגובה כי "בג"ץ משמש כשמרטף לגבי אי ביצוע החלטות הקבינט".

כזכור, בחודש שעבר, העבירה הממשלה לידי הפלסטינים שתי גופות מחבלים אשר ביצעו פיגועים כנגד אזרחים ישראלים, כשהיא מנצלת את חסותה של כניסת השבת. מה שהביא את משפחת גולדין לעתור לבג"ץ יום לאחר מכן.

הממשלה שחררה לקבורה את גופתו של נימר ג'מל מהכפר בית סוריכ. ג'מל ביצע ב-26 בספטמבר 2017 את הפיגוע בישוב הר אדר במהלכו נרצחו שלושה ישראלים, לוחם משמר הגבול ושני מאבטחים.

ושמחה גולדין בבג"ץ. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא