שרים, קצינים בכירים וגורמים נוספים במערכת השלטון צפויים לקבל הבוקר (ה') את טיוטת דו"ח הסוקר את התנהלותם במלחמת "" ביולי 2014.

הליך הכנת הדו"ח לקח כשנתיים. מבקר המדינה צפוי להעביר ביקורת על מגוון אישים בכירים בצבא ובממשלה, ביניהם, ראש הממשלה ושר הביטחון דאז . האישים המבוקרים בדו"ח יקבלו טווח זמן שיאפשר להם להגיב לתוכן הדברים. הדו"ח במלואו צפוי להתפרסם בחודש הבא.

שר הביטחון לשעבר משה יעלון. ביקורת חריפה ממבקר המדינה. צילום: פלאש 90
שר הביטחון לשעבר משה יעלון. ביקורת חריפה ממבקר המדינה. צילום: פלאש 90

טיוטה נוספת של הדו"ח הוגשה ביולי 2016. בזמנו, הדו"ח הודלף לאמצעי התקשורת. "הגשתי טיוטה שסווגה כסודית ביותר, ולצערי הייתה הדלפה וזה מצער וממש לא רצוי" אמר בזמנו מבקר המדינה. "דו"ח צוק איתן חשוב מאוד. אני חושב שלציבור מגיע לדעת מה קרה. צריך ללמוד ממנו, ללמוד לקחים, ולכן החלטתי להקים צוות מיוחד שיכין דו"ח. בדו"ח יש כמה פרקים, בהם נושא היחסים בקבינט הביטחוני והמשמעויות של זה. לצערי הייתה הדלפה על אף שהוגשה למי שהיה נוגע בדבר באופן אישי ולא בדואר ולא על ידי מזכירות".

בתוך כך, תוכן ההדלפה מציין שמשה יעלון, שר הביטחון דאז, לא עדכן את הקבינט הבטחוני בהתרעות השב"כ שהזהירו מחזית עם החמאס ב-2014. עוד נטען, שהעומדים בראש מערכת הביטחון לא נערכו כראוי לאיום המנהרות.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.