"" יצא לדרך: טיסת העולים הראשונה מאתיופיה נחתה הערב (שני) בנתב"ג בסיוע הסוכנות היהודית ועליה כ- 80 הורים, אחיות ואחים שהתאחדו עם בני משפחתם המתגוררים בישראל.

זוהי קבוצת העולים הראשונה שמגיעה ארצה בעקבות החלטת הממשלה באוקטובר 2018 להעלות כ- 1,000 מבני הקהילה הממתינים לעליה באדיס אבבה ובגונדר.

יו"ר הסוכנות היהודית עם עולי מבצע 'יהודית'

 

עם נחיתתם קיבלו את פניהם בנתב"ג יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג ושר העלייה והקליטה, . בתום תהליך הקליטה הראשוני, התאחדו רבים מהעולים החדשים עם בני משפחתם שהמתינו להם נרגשים בנתב"ג. משדה התעופה המשיכו העולים אל מרכזי הקליטה של משרד העליה והקליטה ברחבי הארץ אותם מפעילה הסוכנות היהודית ושם יחלו את הצעדים הראשונים שלהם בישראל.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר: "מבצע "יהודית" להעלאת יהדות יצא לדרך. זהו רגע מרגש וישראל כולה מחבקת אתכן ואתכם. אדמת ישראל מחבקת אתכם. הסוכנות היהודית תקלוט, תסייע ותלווה אתכם בשנתיים הקרובות בכל מה שדרוש כדי שתוכלו להשתלב בחברה הישראלית, לבנות פה את ביתכם ועתידכם ועתיד משפחותיכם".

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג עם עולי מבצע 'יהודית'

 

הרצוג המשיך וקרא לממשלת ישראל "לעשות הכל כדי להביא לארץ ישראל את כל חברותיכם וחבריכם, יתרת שארית יהודי אתיופיה שממתינים ומתפללים מדי יום לירושלים".

שר העלייה והקליטה, אלוף (במיל׳) יואב גלנט אמר: "קליטת עלייה מכל רחבי תבל במדינת ישראל היא יעד חשוב בפני עצמו, וצורך חיוני בייצור חוסנה של מדינת ישראל ולשם חיזוק העם היהודי. זהו אירוע מרגש בו אנו מממשים את החלטת הממשלה לאיחוד משפחות של יוצאי אתיופיה החיים בישראל שנים רבות ומצפים בכליון עיניים לרגע הזה".

השר הוסיף כי "העולים יגיעו אל מרכזי הקליטה שהמשרד מפעיל ברחבי הארץ באמצעות הסוכנות היהודית. אנו נלווה את תהליך הקליטה של התושבים החדשים לאורך כל הדרך עד ליציאתם לדיור הקבע ביישובים שונים".

כזכור, בנובמבר 2015 החליטה הממשלה להעלות כ- 9000 בני הפלשמורה הממתינים לעליה באדיס אבבה ובגונדר שבאתיופיה.

עד סוף 2017 עלו ארצה כ- 1,300 מתוכם ובאתיופיה נותרו עוד כ- 8,000 מבקשי עליה. באוקטובר 2018 החליטה הממשלה על העלאתם של עוד כ- 1,000 מבני הקהילה.

על פי ההחלטה, יגיעו ארצה הורים לילדים שכבר נמצאים בישראל. יחד עם ההורים יוכלו לעלות גם בנותיהם ובניהם הקטינים והרווקים.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.