המבנה הפלסטיני שנמצא הבוקר. צילום: דוברות

 

פקח המועצה האזורית הר חברון גילה היום (שני) כי בשבועות האחרונים הקימו הערבים מבנה קבע לא חוקי שנועד לשמש גדול.

המבנה הוקם בחורבת זנותא הנמצא סמוך לבניין המועצה האזורית הר חברון, חורבת זנותא היא מאחז לא חוקי הנמצא על שטח C – בשטח המסומן כשטח ארכאולוגי האסור לבניה. על גג בית הספר מתנוסס שלט עם סמל הרשות הפלסטינית הפועלת בשנים האחרונות בשיתוף האיחוד האירופי ובאופן מוצהר לבניה על אדמות שטח C.

המבנה הפלסטיני שנמצא הבוקר. צילום: דוברות הר חברון

 

שיטת הקמת ביתי הספר מוכרת וכמוהו הוקמו מבנים דומים על מנת לייצר תמונות של כיתות לימוד הנועדו לייצר תסיסה בעולם כנגד פעולות ישראל בשטחים. על שטח המאחז הוטל צו ביניים בפסק שניתן ב-2017 על ידי בג"צ בעקבות עתירת תנועת 'רגבים' שביקשה להרוס את המאחז הלא חוקי, בית המשפט העליון הוציא אז צו הפסקת בניה שכאמור אינו נאכף ואינו נשמר.

המבנה הפלסטיני שנמצא הבוקר. צילום: דוברות הר חברון

 

בתוך כך בשבועיים האחרונים המשיכו הערבים תושבי המאחז נאוועג'ה הסמוך ליישוב סוסיא להקים אוהלים תוך התעלמות מצו ביניים שהוציא בג"צ ומורה להפסיק כל עבודות פיתוח באתר. למרות תלונות רבות בנושא על ידי המועצה האזורית הר חברון ותושבי סוסיא למנהל האזרחי, ולצבא עד לשר הביטחון עד כה לא נעשה דבר.

המבנה הפלסטיני שנמצא הבוקר. צילום: דוברות הר חברון

 

אמש הגיעו תושבי סוסיא למאחז הנמצא על אדמות מדינה והקימו אוהל משלהם אך במקרה זה פעלו כוחות הביטחון במהירות ותוך כשעה הוציאו צו הרחקה לתושבי סוסיא תוך שהם מוקפים בנאסר נאווג'עה ויתר החמולה לוודא שהמשטרה והצבא אוכפים את החוק.

מרחיקים את הערבים תושבי המאחז נאוועג'ה. צילום: דוברות הר חברון

 

ראש המועצה יוחאי דמרי אמר בתגובה: "תמונות בניית בית הספר תוך צפצוף גמור על הוראת החוק, מלווה אותנו בתחושות קשות של דין אחד ליהודים ודין אחד לערבים. על רקע קולות מאבקם של תושבי נתיב האבות המרצדות עדיין למול עיננו, הרס הבתים בעמונה, בעופרה ובתי דרינוף בבית אל".

"אני קורא למנהל האזרחי לפעול לאלתר למרות השביתה וללא אכיפה בררנית, הגיע הזמן למשילות כנגד פורעי החוק הערבים רגע לפני אובדן שליטה של שטח חיוני בטחוני הנמצא באדמות מדינה ותחת צו בית המשפט".

כוחותינו מרחיקים את הערבים תושבי המאחז נאוועג'ה. צילום: דוברות הר חברון
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא