האם '' זייפה תמיכה של חרדי בהפגנה נגד ? כך תוהים היום (א') ברשתות החברתיות, זאת לאחר שפעיל 'יש עתיד' התחפש לחרדי נעמד לצדו של יו"ר המפלגה .

בתמונות ובסרטונים אותן הפיצה דוברות המפלגה, נראה מנדלשטם לבוש בחליפה שחורה-לבנה עם השלט נעמד לצד לפיד. מנדלשטם נושא שלט עליו כתוב: "מי שמאמין לא משתמט". כזכור, הבוקר יצאו פעילי מפלגתו של לפיד לתחנות רכבת ברחבי הארץ, שם עוברים חיילים רבים בדרכם לבסיסים.

צילום מסך: עמוד הפייסבוק של מנדלשטם

מבדיקה של עמוד הפייסבוק של מנדלשטם עולה כי מדובר בפעיל של מפלגת המרכז במגזר עולי חבר העמים. תמונת הרקע שלו כוללת גם את פניו של יו"ר המפלגה, כאשר השניים עומדים זה לצד זה.

צילום מסך: עמוד הפייסבוק של מנדלשטם

כזכור, לפיד תקף בהפגנה את חוק לימוד התורה אותו מקדמות הסיעות החרדיות ואמר: "אחרי חוק המרכולים מגיע חוק המשתמטים. החוק הזה הוא עלבון לחיילי צה"ל, הוא עלבון למדינת ישראל ועלבון לתורת ישראל. בשום מקום בתורת ישראל לא אומרים שמותר לשלוח אחרים לההרג בשבילך. בשום מקום בתורת ישראל לא כתוב שמותר להשתמט משירות לאומי במד"א או בעזרה לקשישים או נכים. החרדים פשוט מנצלים את חולשתו של נתניהו בגלל החקירות כדי לדרוס את הציבור החילוני הדתי והמסורתי במדינת ישראל. החוק הזה הוא עלבון לכל חייל בצה"ל. עוצרים את חוק ההשתמטות חוזרים לשוויון בנטל".

מי שהסיר את המסכה הוא גיא קמלמכר, יועצו של יו"ר סיעת ח"כ רוברט אילטוב, שכתב בעמוד הטוויטר שלו: "אני חושב שאפשר להגיד בלב שלם שמקום המדינה לא היה פוליטיקאי שזילזל באינטליגנציה של הציבור יותר מיאיר לפיד", כתב. קמלמכר הוסיף, "הבחור מצד ימין חרדי כמו שאני אסטרונאוט, לחרדים אין סיכות על הכיפה השחורה והם לא לובשים חולצות שחורות (של ״יש עתיד״?) מתחת למכופתרת הלבנה. הלכתי להקיא".

מיש עתיד נמסר: "לאחר בדיקה התברר כי הבחור פעיל של יש עתיד שהתחפש על דעת עצמו לחרדי כאקט מחאה נגד חוק ההשתמטות".:עוד באותו נושא