בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') את העונש המקסימלי על רוצח הנערה ז"ל. על הרוצח נגזרו ועוד 16 שנות מאסר בפועל ופיצוי כספי מקסימלי למשפחת המנוחה, לאחר שהורשע ברצח בכוונה תחילה ובמעשה סדום.

הרצח התרחש לפני 21 שנים בשנת 1998, כאשר נועה איל בת ה-17 המתינה לאוטובוס בדרכה לביתה ברמות. הנאשם עצר את רכבו סמוך לתחנה בה המתינה נועה, ולאחר זמן מה היא נכנסה לרכבו. במהלך הנסיעה החליט הנאשם לסטות מהכביש, נסע לשביל בתוך יער רמות שם ביצע בה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן אותה באכזריות.

נועה איל ז"ל. צילום משפחתי

 

מאז מציאת גופת המנוחה פעלה המשטרה ללא ליאות בניסיון לפענח את התיק ולעצור את מי שביצע את המעשים הנוראים, כאשר בשנת 2014 בעקבות פריצת דרך משמעותית נמצאה התאמה בין פרופיל הרוצח לפרופיל שהופק ממוצגי הזירה בשנת 1998.

עו״ד דניאל ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים, אמר: "בית המשפט קבע היום כי דניאל נחמני, אשר נטל באכזריות את חייה של נערה צעירה אשר ביקשה לשוב לביתה, ירצה שנים רבות מאחורי סורג ובריח. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות קבע כי מדובר ברצח שבוצע בנסיבות חריגות בחומרתן. מדובר בנקודת ציון משמעותית במאבק עיקש של רשויות האכיפה שלא הרפו עד אשר איתרו את מי שביצע את המעשה הנפשע והביאו להעמדתו לדין ולמיצוי הדין עימו. אנו מחזקים ידי בני משפחתה של נועה אייל ז״ל אשר ימשיכו לשאת את הכאב והצער ומקווים כי העונש החמור שנגזר על הנאשם יהווה מזור כלשהו לבני המשפחה".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.