״במסגרת השיחות עם אלי, הייתה לי דרישה אחת: מענק אליפות. אין לי מענק על מקום שני או שלישי. אנסה להדביק את המועדון הזה בשאיפות שלי. לא בא לי להנמיך ציפיות העונה", כך אמר היום (ד') רן בן שמעון מאמנה החדש של בית"ר ירושלים במסיבת עיתונאים שנערכה בבית וגן.

המאמן הטרי, שיאמן הערב לראשונה את הקבוצה, סיפר כי התרגש מאד כשנכנס: "אני מצפה לתחילת העונה. כיף להגיע למועדון הזה".

בן שמעון. "הגעתי כדי לקחת אליפות"
בן שמעון. "הגעתי כדי לקחת אליפות"

בן שמעון התייחס גם לקודמו בתפקיד ואמר: "סלובודאן דראפיץ' חבר טוב. אדבר איתו וניפגש. עד עכשיו היתה חלוקה ברורה – עובדים 20 שעות, ובארבע השעות שנותרו מדברים עם טביב מארצות הברית. תארים? אני לא רוצה לזכות בהם פחות מהאוהדים".

היחסים עם טביב גם עלו לדיון, ובן שמעון אמר כי הוא הסתדר בעבר עם כל בעלים של המועדונים בהם אימן. "אני לא מתכוון לדבר על בעלים. מעולם לא עשיתי זאת בעבר ואני לא מתכוון לעשות זאת הפעם. ידעתי להסתדר בכל מקום, כשהיו מקומות שלא היה קל להסתדר איתי. אני מאמין שמערכת היחסים בינינו תימשך. אבי לוזון (הבעלים של מכבי פ"ת אותה אימן בן שמעון בעונה שעברה – מ"ש) בן אדם מדהים, הסתדרתי איתו. החיבור עם האוהדים יגיע. אני אדם שמסתדר בכל מקום. בסופו של דבר ישפטו אותנו על היכולת על המגרש. כולם יודעים שהנכס הגדול ביותר של בית"ר ירושלים הוא הקהל שלה".

בן שמעון, שיודע היטב לברור את המילים שלו, דיבר במסיבת העיתונאים בעיקר לאוהדים בבית. המאמן התייחס למטרות הקבוצה בעונה הקרובה ודיבר על סגל השחקנים הנוכחי: "אמרתי, לא בא לי להוריד ציפיות. הן גבוהות. כל עוד אאמן את בית"ר ירושלים, היא תרצה להגיע לליגה האירופית ולהתמודד בהצלחה בכל מסגרת", אמר בן שמעון.

המאמן החדש סיפר על תכניותיו לבניית הסגל לעונה הבאה. "אני כמובן רוצה שעומר אצילי וניקיטה רוקאביציה יישארו. כשהגעתי להפועל תל אביב לא ידעתי מה היכולות של בוריס קליימן. אני המאמן הראשון שאצלו הוא שיחק קבוע בהפועל. הוא היה השחקן הראשון אליו התקשרתי כשמוניתי לתפקיד. לא דיברתי עדיין עם חסוס רואדה, אבל אני שומע את הדברים מסביב. יש לו חוזה. הוא קיבל אישור להגיע באיחור. אנחנו רואים בו כלי מרכזי לעונה הזו".

דבר נוסף שישמח את אוהדי בית"ר יותר מכל הוא ההבטחה של בן שמעון להמשיך במשחק ההתקפי: "אני מאמין בכדורגל יעיל ומאוזן. הקבוצות שלי תמיד היו מובילות מבחינת כמות השערים. שיטת שלושת הבלמים יכולה להיות גם הגנתית וגם התקפית. אין לי ספק שבתור מאמן אצטרך למצוא את איזון בין כדורגל יעיל והישגי לבין כדורגל טוב. אני יודע מה האוהדים רוצים".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20