בסוף השבוע הקרוב אמורה הייתה להתקיים הקרנת הסרט "לאה צמל עו"ד", במסגרת פטסיבל דוקו אביב תחת הכותרת "נשים משנות מציאות".

הסרט שזכה לביקורת רבה אחרי שהתגלה ששותפה לסרט עו"ד טארק ברגותי הורשע בניסיון לרצח יהודים תוך כדי הפצת הסרט. בנוסף 120 משפחות שכולות פנו לשרת התרבות ולמפעל הפיס נגד הסרט.

תושבי מעלות שתקו ויזמו עצומה חריפה בעניין. גם שרת התרבות שלחה מכתב תקיף לראש העיר ודרשה ממנו בכל תוקף למנוע הקרנת הסרט כמו שעשה ראש עיריית עכו שמנע הופעת הצגה תומכת המחבלים "אסירי הכיבוש".

בעצומה שיזמו תושבי העיר נכתב, "לא ייתכן שאנחנו תושבי העיר נממן סרט המאדיר טרור".

נוסח העצומה:
"נדהמנו לגלות שבמהלך פסטיבל 'דוקואביב' אצלנו בעיר יוקרן סרט על חייה של תומכת טרור נלהבת המוסרת נפשה למען הגנה על רוצחים. הפסטיבל מבורך וחשוב, אולם להפתעתנו אחת מגיבורי הסרטים הינה עו"ד לאה צמל. צמל פועלת ללא לאות על מנת להגן על רוצחי חיילי צה"ל מתוך אידאולוגיה ופגיעה ממשית במדינת ישראל. אין בנושא זה שמאל או ימין. שהרי מחבל אינו מבחין ואינו שואל את דעתו של הנרצח. יש כאן עניין לאומי ובגידה במולדת. על מודעות פרסום האירוע מופיע הלוגו של עיריית מעלות וכן משרד התרבות והספורט".

כותבי העצומה פנו לראש העיר והדגישו שכאיש ישראל ביתנו, שתמכה בעונש מוות למחבלים, הם בטוחים שגם הוא מתנגד להקרנת הסרט: "ברור לנו כי אינך תומך בפועלה הנוראי ואין לנו ספק שאינך מעוניין בהקרנת סרט זה. במיוחד עם הידיעה כי הנך נציג מפלגת ישראל-ביתנו שיזמה חוק עונש מוות למחבלים. מעלות משמשת כאכסניה לפסטיבל, ובמבני הציבור שברשותה יוקרנו הסרטים. לא ייתכן שסרט המציג תומכת טרור יוקרן על חשבון כספי הארנונה שלנו, תושבי העיר.

"נבקש את פועלך והוראתך על מנת להביא לביטול הקרנת סרט זה", דרשו תושבי מעלות תרשיחא.

גם דבורה גונן אמו של דני גונן פנתה לראש העיר במכתב נרגש ובו טענה שלאה צמל הגן על משפחת רוצחי בנה בבית המשפט ולא ייתכן שהיא תקבל האדרה.

מארגון בצלמו שמלווה את המאבק נמסר: "לאה צמל אינה ראוייה להאדרה. ההיפך מדובר במי שתומכת ומגנה על רוצחי בנינו. ארגון בצלמו יפעל לביטול ההקרנה ואנחנו דורשים מראש העיר – גלה מנהיגות ובטל את הקרנת הסרט. לא ייתכן שבעיר מעלות, שהיה בה את הרצח הנורא מכל: טבח ילדי מעלות, יתקיים אירוע תמיכה בטרור. זו פגיעה קשה בכבוד הנרצחים אזרחי ישראל וחיילי צה"ל".

הידיעה הובאה באדיבות 0404

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.