עשרות סטודנטים סיניים לתארים מתקדמים יצאו ביום שישי האחרון לסיור בירושלים בהדרכתו של מתניה ארד אשר חשף בפניהם את ההיסטוריה העתיקה של העיר , הארכיאולוגיה האזורית וכן את זכויותיהם המשפטיות של היהודים על ארץ ישראל.

הסיור, שהוא חלק מתכנית החשיפה לתרבות הישראלית של תנועת "", חשף את הסטודנטים הסיניים לזיקה התנ"כית וההיסטורית של העם היהודי לירושלים, לממלכות ותרבויות עתיקות, למציאות העכשווית בעיר המודרנית ולנופי המקומות הקדושים.

הביקור התקיים החל ביד אבשלום והר הזיתים, עיר דוד, מרכז דוידסון וחניון גבעתי, דרך הכותל המערבי, הרובע היהודי וקבר דוד, והסתיים בארמון שאול המלך הצופה על רקיע העיר ירושלים.

צילום: יהודה שרבאני, אם תרצו

טמיר ברעם, רכזת פרויקט הסטודנטים הסיניים בתנועת "אם תרצו", אמרה כי: "בקרב הסינים יש רצון עז ללמוד עוד על עם ישראל והמציאות הישראלית ולחוות גם את מה שלא תמיד מקובל להציג. חיזוק הזיקה ההיסטורית בין עם לאדמתו היא ערך אליו התחבר קהל הסטודנטים. לירושלים בירת ישראל חלק סמלי ומעשי בסיפור הישראלי, לכן אין מקום טוב יותר לפתוח בו את סדרת הסיורים לשנת תש"ף מירושלים. בזכות התכנית, מאות סטודנטים סיניים מידי שנה הופכים להיות שגרירים פרו ישראליים במדינה הגדולה בעולם".

צילום: יהודה שרבאני, אם תרצו
צילום: יהודה שרבאני, אם תרצו

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.