מאות הגיעו להיפרד מהזמר, השחקן והיוצר (בשארי) שהלך לעולמו ביום ראשון והוא בן 68 במותו. בשן הותיר אחריו אישה, שני ילדים – אורי ואלינור, ונכדים. הלוויתו תתקיים בשעה 15:00 בבית העלמין בקריית שאול.

טקס האשכבה ליגאל בשן בתאטרון הבימה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"הוא היה נדיב  באהבה", ספדה ליוצר בתו אלינור."כמה שדאג לי תמיד. קשה להפריד את יגאל בשן מאבא שלי. אני מפנימה משהו שאולי שכחתי בשנים האחרונות, הוא היה איש מרגש שחצה דורות ופילח לבבות ונגע בכל כך הרבה אנשים. אני רוצה לזכור את אבא שלי דרך המבט שלו מסתכל עלי בפעם הראשונה שראיתי את הדשא בבלומפילד, דרך זרועות חסונות שנשאו אותי עם רגל שבורה ומגובסת, שנשאו אותי יום יום לפסטיגל, דרך ויכוחי הסרק שהיה יוצר בכוונה רק כדי שיהיה קצת אקשן בשולחן שישי. כמה שדאג לי, לא משנה בת כמה אני ומה השעה", סיפרה הבת.

"כולנו מכירים את יגאל כאמן יוצר וזמר משכמו ומעלה, מי שהכיר את יגאל מאחורי הקלעים יסכים איתי שאת ההופעה הכי טובה שלו קיבלנו מאחורי הקלעים, מהסיפורים והחיקויים מהצ'רמר הכי טוב בעיר", ספד לו אהרון פררה, חברו להרכב 'הופה היי'.

בין המגיעים לטקס היו מנהלו האישי של בשן פדי ייטב, יואב גינאי שהנחה את הטקס, פיטר רוט, שלומי שבת, רבקה מיכאלי, אהרון פררה, חני נחמיאס, תיקי דיין, טוביה צפיר, שולה חן, ציפי מור, ניצה שאול, ששי קשת, יונה אליאן, ציפי שביט, עידו רוזנבלום ונורית הירש.

 

בשן התפרסם לאורך השנים עם להיטים ישראליים ואהובים כמו 'סיון', 'הופה היי', 'יש לי ציפור קטנה בלב', 'בואי נעשה לנו חג', שיר הפתיחה ל'נילס הולגרסון' ועוד. הוא הותיר אחריו, אישה שני ילדים וקריירה עשירה ומפוארת בת מעל 50 שנה.

את הקריירה שלו החל בשן ז"ל כבר בגיל 15, כאשר חבר לחברתו לכיתה, שלומית אהרון, והקים עימה את הצמד 'יגאל ושלומית' אשר שיריו הושמעו רבות ברדיו. בעודו בן 18 בלבד זכה בפרס 'כינור דוד' לתרבות ישראל, הפרס הנחשב ביותר בתחום באותה תקופה. ב-1978 זכה בתואר זמר השנה של גלי צה"ל.

בשן שם קץ לחייו בביתו בתל אביב. אלמנתו מיקה סיפרה כי בשן סבל ממספר מחלות שגרמו לו "כאבים קשים מנשוא וזה גרם לדיכאון מתמשך".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.